Sprawcy przemocy domowej trafili do aresztu

0
370
zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Na 3 miesiące do aresztu trafił 38-latek, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony i nieletniego syna. Policjanci zatrzymali go po kolejnej awanturze domowej. Za znęcanie się nad osobą najbliższą na 3 miesiące został także tymczasowo aresztowany 42-latek. On również awanturował się w domu wyzywając, szarpiąc za ubranie i grożąc konkubinie. Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

W miniony piątek mieszkanka gminy Nielisz zadzwoniła na numer alarmowy prosząc o pomoc. Poinformowała, że jej mąż wrócił do domu nietrzeźwy i wszczął awanturę. Rozżalona kobieta w rozmowie z policjantami powiedziała, że krzyki i wyzwiska zdarzają się w domu od dłuższego czasu. Podczas jednej z kolejnych awantur agresję mąż skierował również wobec ich nieletniego syna. Wtedy kobieta postanowiła poprosić o pomoc mundurowych.

Nietrzeźwy agresor został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu 38-latek usłyszał zarzuty, a sąd po analizie akt postępowania, chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety i nieletniego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Również w sobotę policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego sprawcy przemocy domowej, który wyzywał, groził pozbawieniem życia i szarpał za ubranie swoją konkubinę. Mieszkanka Zamościa opisując formy stosowanej wobec niej przemocy powiedziała, że od kilku już lat konkubent po powrocie do domu krzyczy na nią, kieruje wobec niej wulgaryzmy, kontroluje ją i poniża. Zdarzało się, że w czasie awantur niszczył wyposażenie domu, wykręcał jej ręce i grozi pozbawieniem życia.

Agresywny i nietrzeźwy 42-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad konkubiną. Decyzją zamojskiego sądu 42-latek na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany.

Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułNie żyje trzecia ofiara sobotniego wypadku
Następny artykułZAMOŚĆ: Dwutysięczna rodzina otrzymała Kartę Dużej Rodziny.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments