Pięciu pijanych kierowców zatrzymanych

0
144
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy na „podwójnym gazie” jeździli po drogach powiatu zamojskiego stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 29-letni kierowca renault. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Natomiast kierujący oplem próbował uciekać przed policyjną kontrolą. Kiedy po pościgu został zatrzymany okazało się, że w organizmie miał promil i nie posiadał uprawnień do kierowania.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z ruchu drogowego w Kalinowicach na drodze krajowej numer 74 podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego oplem. Mężczyzna nie zareagował na polecenia mundurowych do zatrzymania się i kontynuował jazdę skręcając w drogę gminną. Policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi rozpoczęli pościg. Kierujący oplem zatrzymał się na ulicy Kresowej, po tym jak jadące z naprzeciwka dwa inne patrole zablokowały mu możliwość dalszej jazdy. Kierowca opla w organizmie miał promil alkoholu. 33-latek z gminy Sitno nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotnie popołudnie w Bodaczowie także na krajówce policjanci z ruchu drogowego zauważyli kierującego volkswagenem, którego pojazd miał braki w oświetleniu. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą 24-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu jego organizmie. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi gminy Radecznica prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie też 22-latek z gminy Skierbieszów, który w sobotę mając w organizmie blisko 1,5 promila przyjechał na zakupy do jednego z marketów przy ulicy Sadowej w Zamościu. Na zakupy do galerii handlowej przy ulicy Lwowskiej w niedzielę wybrał się również 27-latek z gminy Zamość. Przyjechał audi mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Natomiast w sobotni wieczór około godziny 21:30 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że kierujący renault poruszał się w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Niepewny kierowca miał wjechać na parking przy sklepie na osiedlu Skokówka i udać się do sklepu. Kiedy przyjechali tam policjanci kierujący renault wyjeżdżał już z parkingu. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej i potwierdzili zgłoszenie. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą osobówki 29-latek z gminy Zamość w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Posiadał też roczny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd został przekazany krewnemu, a 29-latek trafił na komendę.

Nietrzeźwi kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za jazdę na „podwójnym gazie” przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, utratę prawa jazdy oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty pieniędzy. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu to przestępstwa zagrożone surowszą odpowiedzialnością, za ich popełnienie można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło/ KMP Zamość

 

Poprzedni artykułFranciszek Barnowski wygrał wielki finał “Szansy na sukces”!
Następny artykułKonferencja „Lasy Państwowe a współpraca z samorządem na przykładzie drogi nr 29511 Zwierzyniec – Józefów Roztoczański”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments