Konferencja „Lasy Państwowe a współpraca z samorządem na przykładzie drogi nr 29511 Zwierzyniec – Józefów Roztoczański”

0
716

W sobotę 18 grudnia odbyła się konferencja „Lasy Państwowe a współpraca z samorządem na przykładzie drogi nr 29511 Zwierzyniec – Józefów Roztoczański”. Organizatorem był Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec.

Na zaproszenie do wzięcia udziału odpowiedzieli liczni zaproszeni goście m.in dr Marcin Romanowski Wiceminister Sprawiedliwości, Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Zygmunt Byra Dyrektor Regionalnej Dyrekcji LP, Bolesław Gzik Wicewojewoda Lubelski, Sebastian Trojak Członek Zarządu oraz leśnicy Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec Lucjan Bednarz, dr Andrzej Kluczkowski wiceprzewodniczący Rady Naukowej RPN, przedstawiciele lokalnych samorządów, Ochotniczych Straży Pożarnej i licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Konferencja odbyła się w Józefowie Roztoczańskim. Była to dobra okazja do dyskusji i wymiany spostrzeżeń jak ważną rolę w naszym powiecie i nie tylko spełniają Lasy Państwowe. Oprócz tej dobrze znanej jak pozyskiwanie drewna, to również funkcję społeczne, historyczne czy partycypacja w życiu lokalnych społeczności. Koszt przebudowy i modernizacji drogi powiatowej Zwierzyniec–Józefów Roztoczański wyniósł 6,5 miliona złotych, z czego 3 miliony złotych przekazały Lasy Państwowe z Funduszu Leśnego. Remont drogi ma bardzo ważne znaczenie nie tylko dla okolicznych mieszkańców poprawiając znacznie bezpieczeństwo, ale i licznie odwiedzających Roztocze turystów. Ten 8,5 kilometrowy odcinek drogi powiatowej stanowi bowiem w okresie wakacyjnym trasę rowerową przez Roztoczański Park Narodowy. Do tej pory stan drogi stwarzał poważne zagrożenie dla rowerzystów. Nowa droga na całej remontowanej długości posiada znaki poziome oraz utwardzone pobocze. To kolejna inwestycja współfinansowana z Funduszu Leśnego w naszym powiecie.

materiał nadesłany

Poprzedni artykułPięciu pijanych kierowców zatrzymanych
Następny artykułZgubił plik banknotów przed marketem. Znalazła je pracownica
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments