Franciszek Barnowski wygrał wielki finał “Szansy na sukces”!

0
675

Pochodzący z Zamościa, 19- letni Franciszek Barnowski zwyciężył w rozegranym w minioną sobotę (18.12), wielkim finale programu “Szansa na sukces”. Teraz młody wokalista zaprezentuje swój talent w konkursie “Debiuty” na scenie amfiteatru w Opolu.

„Szansa na sukces” to program, który daje młodym ludziom możliwość  zaprezentowania swojego talentu, pomaga rozwijać karierę. Swoją artystyczną drogę w ten sposób rozpoczęli między innymi Justyna Steczkowska, Katarzyna Stankiewicz, Katarzyna Cerekwicka, Joanna Kulig, Grzegorz Wilk, Michał Gasz, Anna Wyszkoni, Ewa Farna, Daria Zawiałow, Alicja Szemplińska. 

Franciszek Barnowski, absolwent Gimnazjum nr 1 w Zamościu, w listopadzie tego roku wygrał odcinek programu „Szansa na sukces”, poświęcony piosenkom Anny German. Zwycięstwo zapewniło mu wspaniałe wykonanie utworu “Dziękuję mamo” z repertuaru legendarnej piosenkarki.

Franek przeszedł do wielkiego finału, który odbył się w sobotę 18 grudnia. Na tym etapie programu, to widzowie decydowali, który wokalista zwycięży i weźmie udział w konkursie “Debiuty” podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W wielkim finale zamościanin zaśpiewał piosenkę “Nie ma jak u mamy” Wojciecha Młynarskiego i wygrał.

Swoją przygodę ze śpiewaniem Franek rozpoczął w pierwszej klasie gimnazjum, kiedy nauczycielka muzyki – Katarzyna Beda –  zaangażowała go do roli w musicalu „Królowa Śniegu”. W kolejnym musicalu „Piękna i Bestia”  zagrał rolę tytułową. Od tego momentu poszło już z górki: dziesiątki festiwali, koncertów i konkursów, które Franek z reguły kończył na podium. Te wszystkie doświadczenia i wielogodzinna praca pozwoliły mu uwierzyć w siebie i dojść do tego miejsca. 

Obecnie Franciszek jest studentem pierwszego roku śpiewu estradowego Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Serdecznie gratulujemy Frankowi i z niecierpliwością czekamy na jego występ w Opolu!

 

Poniżej wypowiedź Franciszka Barnowskiego tuż po zwycięstwie.

Poprzedni artykułNajnowsze oferty pracy w Zamościu i okolicy
Następny artykułPięciu pijanych kierowców zatrzymanych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments