Opieka osób starszych w Niemczech a pandemia

0
107

Pandemia koronawirusa zmieniła świat i podejście do higieny nieodwracalnie. Nigdy wcześniej nie przykładano na całym świecie takiej wagi do bezpieczeństwa i ochrony własnego zdrowia jak obecnie. Kwestia wirusa jest najgroźniejsza dla osób starszych, które w przeważającej części potrzebują całodobowej opieki. Z powodu koronawirusa rodziny niechętnie oddają seniorów do domów spokojnej starości, by rzecz jasna unikać skupisk ludzkich. Niektórzy decydują się więc na samodzielną opiekę nad seniorem, kosztem własnego zdrowia i czasu. Opiekujący się osobami starszymi często mają swoje własny rodziny i domy, o które muszą dbać, obowiązki w pracy, a przecież też zasługują na odpoczynek. 

Z tej przyczyny niemieckie rodziny często korzystają z usług polskich opiekunek w Niemczech. Na świadczenia niemieckiej opiekunki niewiele rodzin stać (5-6 tys. euro miesięcznie), zaś na usługi polskiej niemal każda może sobie pozwolić (1600-1900 euro miesięcznie). Poza tym Polki są doceniane również za wrażliwość na potrzeby bliskich, obrotność w gospodarstwie domowym i pyszne posiłki.

Opiekunka osób starszych w Niemczech a oczekiwania

W porównaniu do innych branż nie jest zbyt wiele wymagane od potencjalnej opiekunki osób starszych w Niemczech. Wystarczy cierpliwość, empatia i doświadczenie w opiece, nawet nad kimś z rodziny. Naturalne jest, że jeśli rozważamy pracę w Niemczech, potrzebna jest też znajomość języka. Jeśli znasz go bardzo słabo lub nie znasz w ogóle, nie jest to powód do zmartwień. Najczęściej do praca w opiece Niemcy wymagane są tylko podstawy języka, a tych można się nauczyć w każdym wieku. Poza tym wiele agencji, jak np. Veritas, oferuje pomoc w postaci Pogotowia Języka Niemieckiego, z którym można skonsultować zawiłości językowe.

Jak zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Jesteś zainteresowana pracą jako opiekunka w Niemczech? Zgłoś się do agencji Veritas, a ta Ci pomoże w wybraniu właściwej oferty pracy w opiece w Niemczech. Jeśli chodzi o formalności, umowy są sporządzane po polsku, więc warunki są zrozumiałe i transparentne. Dojazd na miejsce zlecenia jest organizowany przez firmę i każdej opiekunce jest przypisany koordynator, z którym w każdej chwili może się skontaktować.

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Za nami Gala Wolontariatu 2021 [ZDJĘCIA, LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Następny artykułPodziękowania dla policjanta i strażnika za wzorowo przeprowadzoną interwencję w centrum handlowym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments