Policjanci z Zamościa prowadzą intensywne kontrole w sklepach, galeriach, środkach komunikacji publicznej

0
277

Policjanci z Zamościa cały czas prowadzą wzmożone kontrole w sklepach, galeriach, środkach komunikacji publicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny oraz stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Policyjne działania wspierają funkcjonariusze zamojskiej Straży Miejskiej.

Epidemia koronawirusa nie odpuszcza, liczba nowych zakażeń nie maleje. Pomimo tego są osoby, które nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń, które zostały wprowadzone, aby chronić zdrowie i życie nas wszystkich. Dla przypomnienia – zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych, kinach, teatrach i lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Zobowiązane są do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zachowania dystansu społecznego oraz przestrzegania liczby klientów w poszczególnych miejscach.

W trosce o ochronę życia i zdrowia ludzkiego policjanci z zamojskiej komendy prowadzą kontrole pod kątem respektowania obostrzeń. Sprawdzają, czy osoby przebywające w sklepach i galeriach handlowych zasłaniają usta i nos maseczką. Kontrolują również przestrzeganie obowiązku noszenia maseczki przez osoby podróżujące środkami komunikacji publicznej. Policyjne działania wspierają funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zamościu.

Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń i przypominamy, że osoba, która nie stosuje nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z pandemią naraża się na odpowiedzialność karną. Za takie wykroczenie może otrzymać mandat, policjanci mogą również skierować sprawę do sądu.

Źródło: KMP Zamość – starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 194346 Policjanci z Zamościa prowadzą intensywne kontrole w sklepach, galeriach, środkach komunikacji publicznej

 

Poprzedni artykułWylicytuj i pomóż Stowarzyszeniu Krok za krokiem wyposażyć “Rodzinny Dom”.
Następny artykułTragedia na drodze. Nie żyje kierowca Yarisa. Droga nadal jest zablokowana
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments