W Zamościu stanęły inteligentne śmietniki. Otwierają się po zeskanowaniu kodu.

0
852
fot. UM Zamość

Miasto Zamość rozpoczęło realizację inwestycji dotyczącej Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów w zabudowie wielorodzinnej, która ma na celu usprawnienie odbioru, poprawienie jakości odbieranych śmieci, a przede wszystkim wygodniejsze dla mieszkańców wyrzucanie odpadów. Od 8 grudnia br. pierwsi mieszkańcy bloków z ul. Sikorskiego (Os. Energetyk) oraz z osiedla Małe Ciche przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu będą mogli skorzystać z nowoczesnych pojemników na odpady komunalne.

– Przekazujemy mieszkańcom Zamościa nowoczesne, bezdotykowe, estetyczne i w pełni zautomatyzowane pojemniki, łatwo dostępne także dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Zarządcy nieruchomości, które zostały objęte Systemem przekazali swoim mieszkańcom specjalne naklejki z kodami, które będą umieszczane na workach z odpadami. Odpowiednio oznaczony pojemnik otworzy się dopiero po zeskanowaniu kodu. Obsługa urządzeń jest bardzo prosta i intuicyjna. – informuje zamojski magistrat.

Co istotne, teren wokół pojemników będzie całodobowo monitorowany, co pozwoli wyeliminować zjawisko podrzucania śmieci. Konstrukcja pojemników uniemożliwia również rozprzestrzenianie się odpadów, np. przy wietrznej pogodzie czy dostanie się do nich ptaków lub gryzoni.

Jak zapowiada urząd miasta – do końca grudnia System będzie działał również dla mieszkańców z ul. Redutowej, kilku bloków z ul. Wyszyńskiego oraz z ul. Chłodnej. Łącznie będzie to 800 gospodarstw domowych. Środki finansowe na tą inwestycję pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Poprzedni artykułZnów wybiorą “Świetlną Stolicę Polski”! Czy Zamość ma szanse ponownie zdobyć ten tytuł?
Następny artykułMikołaj był szczodry dla policjantów z Zamościa i Tomaszowa. Otrzymali wczoraj hybrydowe “beemki”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments