Mikołaj był szczodry dla policjantów z Zamościa i Tomaszowa. Otrzymali wczoraj hybrydowe “beemki”

0
201
fot. KWP w Lublinie

Policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu i Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim otrzymali wczoraj (6.12) nowe nieoznakowane radiowozy. Są to dwa BMW 330 e xDrive z napędem hybrydowym. Auta posiadają silniki o pojemności 1998 cm, moc 183,5 KM, silnik elektryczny o mocy 113 KM, napęd na obie osie 4×4 oraz automatyczne, ośmiobiegowe skrzynie. Są też wyposażone w videorejestratory.

W poniedziałek (6.12) przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego mundurowi z obu jednostek otrzymali kluczyki do nowych radiowozów.

Zakup pojazdów był możliwy dzięki dofinansowaniu w kwocie 200 000 złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W 2021 roku przy udziale samorządów lokalnych Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zakupiła ogółem 26 pojazdów służbowych (w tym 11 pojazdów oznakowanych i 15 pojazdów nieoznakowanych) przy dofinasowaniu ze strony samorządów lokalnych w wysokości 1 433 376,76 złotych. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie w tym roku została także doposażona w 8 rowerów elektrycznych marki Leader Fox Denver. 4 rowery zostały zakupione dzięki przekazanym środkom finansowym z Urzędu Miasta Lublin w wysokości 32 000 złotych. Natomiast pozostałe 4 rowery o wartości 32 000 zł zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie jako darowizna rzeczowa z Województwa Lubelskiego.

 

 

Poprzedni artykułW Zamościu stanęły inteligentne śmietniki. Otwierają się po zeskanowaniu kodu.
Następny artykułMikołajki w Szkole Podstawowej nr 7
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments