ZAMOŚĆ: I etap konkursu „Stop pożarom lasów” rozstrzygnięty

0
143
GAIA

13 października br., jury I etapu konkursu „Stop pożarom lasów”, wyłoniło zwycięzcę w I kategorii konkursowej, którym została Nikola Proskura, uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. Do tego etapu konkursu zgłoszono jeszcze dwie prace – uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkujących w Bursie Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu. W ramach I kategorii konkursowej należało przygotować plakat promujący akcję ,,Stop pożarom lasów”. Do II kategorii konkursowej (polegającej na przygotowaniu przez klasę filmu edukacyjno-promocyjnego), nie wpłynęły zgłoszenia.   

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę zapobiegania pożarom lasów oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat wartości przyrodniczej obszarów leśnych.

Organizatorami konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z Komendą Miejską PSP w Zamościu oraz wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk.

Zwycięska praca będzie reprezentować powiat zamojski w etapie wojewódzkim konkursu. Życzymy powodzenia.

spl2 ZAMOŚĆ: I etap konkursu „Stop pożarom lasów” rozstrzygnięty spl3 ZAMOŚĆ: I etap konkursu „Stop pożarom lasów” rozstrzygnięty stop pozarom lasow ZAMOŚĆ: I etap konkursu „Stop pożarom lasów” rozstrzygnięty

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments