ZDK zaprasza na wycieczkę do Turcji

0
129
fot. Agnieszka Rostkowska

Wakacje się skończyły, ale podróżować można zawsze! Zamojski Dom Kultury zaprasza na wycieczkę do Turcji. Spotkanie z serii „Palcem po mapie” odbędzie się 29 września o godz. 17:00 w ZDK. Wstęp wolny.

Agnieszka Rostkowska opowie o poszukiwaniu Nowej Turcji. Będzie po reporterska podróż od Stambułu aż po syryjskie pogranicze. Agnieszka Rostkowska zabierze nas na wyprawę po Turcji, jakiej nie znamy. Opowie o niebywałych zmianach, jakie zaszły w ostatnich latach nad Bosforem oraz o tym, co kryje się za fasadą pozornie normalnego życia. Odwiedzimy najmniej uczęszczane przez turystów regiony, by posłuchać niosących otuchę historii o nadziei i wolności. Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści o życiu mieszkańców Turcji, które na długo zapadają w pamięć.

Agnieszka Rostkowska – niezależna dziennikarka i podróżniczka, była korespondentka polskich mediów w Turcji. Obecnie współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”, tygodnikiem „Polityka”, „Gazetą Wyborczą”, „Przekrojem” i portalem OKO.press. Autorka reporterskiej książki o Turcji „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”, która ukazała się jesienią 2020 r. nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Wstęp wolny. Projekt realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Miasta Zamość.

21 za horyzont turcja afisz ZDK zaprasza na wycieczkę do Turcji

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments