ZAMOŚĆ: Nowe karetki dla pogotowia i odznaczenia od Ministra Zdrowia

0
79
fot. D. Miechowicz

We wtorek w Zamościu odbędzie się uroczystość oddania do użytku czterech nowych ambulansów dla Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia i Transportu Sanitarnego w Zamościu oraz wręczenia odznak honorowych „Za zasługi dla ochrony zdrowia” przyznanych naszym pielęgniarkom i ratownikom medycznym przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Uroczystość odbędzie się 28 września o godz. 10.00 na Rynku Wielkim w Zamościu (przed schodami ratusza).

Nowe karetki (renault master 2.3) trafią do Zamościa, Miączyna, Szczebrzeszyna i Frampola. Zakup jednej z nich kwotą 300 tys. zł dofinansowała PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. w Zamościu (za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP). Chodzi o ambulans specjalistyczny (typu „S”), który stacjonować będzie w Zamościu.

W tym roku Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratowniczego i Transportu Sanitarnego w Zamościu kupiła w sumie pięć karetek za łączną kwotę 2 mln 576 tys. zł – informuje dyrektor zamojskiego pogotowia, Damian Miechowcz.

Podczas jutrzejszej uroczystości nastąpi również wręczenia odznak honorowych „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznanych naszym pielęgniarkom i ratownikom medycznym przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Na podstawie ustawy o odznakach i mundurach, decyzją Ministra Zdrowia odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” odznaczeni zostali pracownicy SPSPRiTS w Zamościu: 

 1. Patryk Chmiel
 2. Piotr Czady
 3. Sławomir Czerwieniec
 4. Józef Dybiak
 5. Anna Dziuba
 6. Antoni Flak
 7. Zofia Gałczyńska
 8. Wiesława Garbacz
 9. Robert Janduła
 10. Teresa Kańczuła
 11. Jan Kłodnicki
 12. Tadeusz Koszałka
 13. Krystyna Kraczek
 14. Wojciech Kręglicki
 15. Grzegorz Krzyżak
 16. Stanisław Kusior
 17. Janusz Marek
 18. Marian Najda
 19. Sławomir Okoń
 20. Marian Oleszczak
 21. Maciej Różański
 22. Joanna Skóra
 23. Ryszard Skrzyński
 24. Andrzej Szewczuk

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments