Rowerzysta potrącony przez śmieciarkę

0
213
fot. KMP Zamość

Kierujący jednośladem jadąc drogą dla rowerów został potrącony przez wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej kierowcę ciężarówki. Po zderzeniu z samochodem przeznaczonym do zbiórki odpadów 63-letni rowerzysta upadł doznając obrażeń. Karetka pogotowia przewiozła go do szpitala. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie znaków i przepisów drogowych.

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj w podzamojskiej miejscowości Bortatycze. Dyżurny komendy został powiadomiony, że kierujący jednośladem wjechał pod samochód ciężarowy przystosowany do zbiórki odpadów komunalnych. Skierował tam policjantów, którzy ustalili wstępnie, że kierujący ciężarówką wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Kierujący jednośladem poruszał się drogą dla rowerów. Kierowca ciężarówki, 40-latek z Zamościa, kołem najechał na jednoślad powodując, że rowerzysta upadł doznając obrażeń.

63-letniego mieszkańca Zamościa, który jechał rowerem załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku pracowali policyjni dochodzeniowcy wraz z technikiem kryminalistyki. Przesłuchali świadków, wykonali oględziny. Zgromadzony materiał procesowy i prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku.

info: starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło/ KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments