Tour de Pologne w Zamościu. Będą spore utrudnienia w ruchu!

0
229

9 i 10 sierpnia mieszkańcy Zamościa i goście odwiedzający nasze miasto powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu w związku z organizacją startu 2. etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Urząd Miasta Zamość prosi, by już w poniedziałek, 9 sierpnia nie parkować aut na Rynku Solnym, a także na parkingu przy PZU. Oba place zostaną zamknięte dla ruchu o godz. 20:00.

W dniu startu wyścigu – we wtorek, 10 sierpnia, o godz. 6:00 rozpoczną się prace montażowe miasteczka startowego, a także prowadzone będą prace związane z wygrodzeniem terenu. Zamknięte zostaną ulice: Solna, ul. Moranda i ul. Kościuszki (nie będzie możliwości parkowania aut i meleksów w tym rejonie), a także płyta Rynku Wielkiego. Właściciele lokali gastronomicznych i hoteli prosimy o zabezpieczenie dostaw towarów z odpowiednim wyprzedzeniem.

De facto, ruch pieszy i samochodowy w obrębie zespołu staromiejskiego w godzinach 06:00-15:00 będzie w tym dniu utrudniony. W związku z tym, prosimy mieszkańców, przedsiębiorców i turystów o wzięcie tego faktu pod uwagę przy planowaniu aktywności. Od godz. 12:20 kolarze będą przemieszczać się na rowerach z parkingu przy PZU (tam zlokalizowano bazę autobusową wyścigu) na miejsce startu. Przejadą oni chodnikiem przy ul. Partyzantów, przez Bramę Lwowską, a następnie na wysokości Nadszańca skierują się w ulicę Grodzką w kierunku Rynku Wielkiego. Bardzo prosimy o ułatwienie przejazdu kolarzy i o stosowanie się do uwag służb porządkowych. – czytamy w komunikacie zamojskiego magistratu.

Kolumna wyścigowa ustawi się o godz. 12:30 w ciągu ulic: Solna (od strony Placu Stefanidesa), Rynek Wielki, Moranda i Kościuszki.

O godz. 13:10 nastąpi całkowite zamknięcie ulic: Okopowej, Żdanowskiej, Św. Piątka, Młyńskiej i Krasnobrodzkiej. Urząd Miasta apeluje o uwzględnienie tych działań przy planowaniu tras pojazdów komunikacji miejskiej oraz taksówek.

O godz. 13:50 nastąpi start honorowy. Odblokowanie ulic: Okopowej, Żdanowskiej, Św. Piątka, Młyńskiej i Krasnobrodzkiej nastąpi niezwłocznie po przejechaniu ostatniego auta kolumny wyścigowej. Niedługo później zostaną odblokowane trakty na terenie zespołu staromiejskiego.

Najdłużej utrudnienia potrwają przy pracach demontażowych miasteczka startowego na płycie Rynku Wielkiego. Szacowany termin zakończenia działań to godz. 17:00.

O ewentualnych korektach w planie zabezpieczenia imprezy ratusz będzie informować na bieżąco.

Plan organizacji startu honorowego Tour de Pologne w Zamościu

9 sierpnia

godz. 20:00 – zamknięcie parkingów na Rynku Solnym i parkingu przy PZU

10 sierpnia

godz. 06:00 – początek prac montażowych miasteczka startowego, całkowite wyłączenie ruchu w obrębie Rynku Wielkiego: ul. Solna, Rynek Solny, ul. Moranda, ul. Kościuszki

godz. 12:20 – przyjazd ekip na parking przy ul. Partyzantów (tzw. parking przy PZU).

godz. 12:30 – zbiórka zawodników na Rynku Wielkim, przewidziane utrudnienia w przemieszczaniu się przechodniów na odcinku od parkingu przy PZU, przez ul. Grodzką do Rynku Wielkiego w związku z przejazdem kolarzy na miejsce startu.

godz. 13:10 – całkowite wyłączenie z ruchu ulic: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka.

godz. 13:45 – start pojazdów jadących przed kolumną wyścigu

godz. 13:50 – start honorowy z Rynku Wielkiego

  1. godz. 14:15 – przywrócenie ruchu na ulicach: Okopowa, Żdanowska, Św. Piątka, Młyńska, Krasnobrodzka (po przejeździe całej kolumny wyścigu).
  2. godz. 14:30 – przywrócenie ruchu na ul. Solnej, ul. Moranda, ul. Kościuszki.

godz.17:00 – zakończenie prac demontażowych miasteczka startowego.

6535b Tour de Pologne w Zamościu. Będą spore utrudnienia w ruchu!

12576b Tour de Pologne w Zamościu. Będą spore utrudnienia w ruchu!

12577b Tour de Pologne w Zamościu. Będą spore utrudnienia w ruchu!

Poprzedni artykułKalinowice będą miały halę sportową z prawdziwego zdarzenia.
Następny artykułCo to jest obciążenie zwrotne i jak odzyskać za jego pomocą pieniądze za zakup?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments