Kalinowice będą miały halę sportową z prawdziwego zdarzenia.

0
365
fot. Gmina Zamość

Nowa sala sportowa powstaje przy przy Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Kalinowicach. Inwestycja kosztować będzie blisko 5,5 mln zł, z czego 2,7 mln gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Zakończenie prac zaplanowano na październik 2022 r.

Obiekt będzie ogólnodostępny, posłuży nie tylko dzieciom i młodzieży szkolnej, ale również lokalnej społeczności, jako miejsce rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. Sala gimnastyczna umożliwi realizację sportowych zajęć pozalekcyjnych oraz organizację imprez kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych.

Budowana sala będzie miała wymiary 18m x 36m w świetle i wysokość od 7,60m – 8,85 m. Przy niej powstanie zaplecze na dwóch poziomach. Na parterze planowane są przebieralnie, natryski i WC, gabinet wychowania fizycznego z węzłem sanitarnym, WC z natryskiem dla osób niepełnosprawnych, magazyn sprzętu sportowego. Na piętrze powstanie sala do gimnastyki z zapleczem sanitarno – higienicznym (przebieralnia, WC, natrysk), ponadto WC ogólnodostępne, szatnia.

Jak informuje Gmina Zamość – nowa sala gimnastyczna będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy istniejącym łączniku szkoły z budowaną salą gimnastyczną planowana jest budowa podjazdu dzięki czemu osoby niepełnosprawne ruchowo będą miały bezpośredni dostęp do sali gimnastycznej. Na parkingu powstanie miejsce dla osób niepełnosprawnych. Na parterze zaplecza sali gimnastycznej planowane jest WC z natryskiem dla osób niepełnosprawnych.

źródło: Gmina Zamość

 

Poprzedni artykuł„Czarna owca” i Arkadiusz Jakubik na otwarcie 22. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu
Następny artykułTour de Pologne w Zamościu. Będą spore utrudnienia w ruchu!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments