Pokrowce na kanapę – czym kierować się przy wyborze odpowiedniego pokrowca

0
324

Odpowiednie zaaranżowanie własnego mieszkania ma niebagatelny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie w codziennym świecie. Wpływa to oczywiście na lepsze samopoczucie oraz swobodny wypoczynek. W każdym mieszkaniu jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest kanapa. Warto dobrać do niej idealny pokrowiec. Niektórzy mają z tym duże problemy, dlatego warto poznać kilka istotnych kryteriów, dzięki którym ostateczna decyzja będzie racjonalna.

Pokrowce na kanapę – ochrona mebla i nadanie stylu całemu wnętrzu

Pokrowce na kanapę muszą spełniać dwie podstawowe funkcje. Przede wszystkim chronią mebel przed szybkim zużyciem i zabezpieczają go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Drugie zadanie to nadanie stylu całemu wnętrzu. Z racji tego w wybieranie pokrowców na kanapy trzeba się zaangażować lub posłużyć się poradami doświadczonych projektantów wnętrz.

Pokrowce mają nadać pomieszczeniu charakteru i świeżości. Muszą pasować do danego wnętrza. Najczęściej znajdują zastosowanie na kanapach salonowych. Przy ich wyborze warto wziąć pod lupę m.in. kolor kanapy, kolor ścian czy też resztę mebli i styl aranżacyjny. Pokrowiec ma się komponować z całym otoczeniem, dlatego nie należy go wybierać w pośpiechu.

zrzut ekranu 2021 07 30 o 144059 Pokrowce na kanapę - czym kierować się przy wyborze odpowiedniego pokrowca

Pokrowce na narożnik – na czym się skupić w pierwszej kolejności?

Wybierając optymalne pokrowce na narożnik warto skupić swoją uwagę na materiałach, z których zostały wykonane. Najbardziej estetycznie i schludnie prezentują się delikatne materiały, a więc len oraz jedwab. Nie jest to jednak zbyt korzystna decyzja, ponieważ tego typu materiały odznaczają się niezbyt satysfakcjonującym poziomem trwałości i wytrzymałości. Należy znaleźć tzw. “złoty środek”. Strzałem w dziesiątkę będzie poliester z domieszką elastanu. Godne podkreślenia jest to, że taki pokrowiec na wersalkę można prać w bardzo niskiej temperaturze, jest elastyczny i uniwersalny, a do tego zaskoczy użytkowników swoją trwałością, odpornością na zagniecenia i brakiem prześwitów.

Drugą podstawową kwestią jest oczywiście dobór koloru. W tym przypadku warto rozważyć następujące propozycje:

  • błękit – odpowiada za zwiększony poziom koncentracji i większy spokój na zaaranżowanej przestrzeni,
  • czerwień – działanie pobudzające i dodanie energii,
  • brąz – stworzenie klimatycznej i rodzinnej atmosfery,
  • biel – oznaka czystości i pełnego relaksu,
  • czerń – najwyższy poziom elegancji i unikanie zabrudzeń,
  • zieleń – bliskość natury.

Jak widać pokrowce na kanapę mogą być dobierane na wiele sposobów. Kluczowe jest to, aby była to tkanina antypoślizgowa i wodoodporna. Często zdarza się przecież, że na kanapowych pokrowcach ląduje wino, woda czy też inny płyn. Należy się przed tym dobrze zabezpieczyć. Właściwości antypoślizgowe przydają się zwłaszcza wśród rodzin z małymi dziećmi.

Dobór pokrowców na kanapę – o czym jeszcze nie można zapomnieć?

Podjęcie ostatecznej decyzji nigdy nie będzie łatwe, lecz skupienie się na powyższych czynnikach doprowadzi do tego, że klienci znajdą odpowiedzi na postawione pytania. Pokrowce na narożnik muszą być przede wszystkim odporne na pojawianie się zwierzęcej sierści. To właśnie z tego powodu inwestuje się w elastyczne materiały. Nikt nie chce przecież gościć swojej rodziny i znajomych na kanapie pełnej sierści.

Współcześnie do wyboru jest wiele różnych wzorów, dlatego nie należy działać w panice, lecz dać sobie odrobinę czasu na porównanie dostępnych modeli i wybranie tego najkorzystniejszego. Warto bazować na pokrowcach charakteryzujących się długą żywotnością i odpowiadających najnowszym trendom.

Pokrowiec na wersalkę ma nadać meblowi zupełnie nowy design i ochronić go przed zniszczeniami. Dodatkowo maskuje wszelkie ślady zużycia użytkowanej wersalki. Sprawdzi się w nowocześnie, jak i tradycyjnie aranżowanych wnętrzach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za jednym zamachem zakupić kilka takich pokrowców (najlepiej w różnych kolorach i wzorach), tak aby z biegiem czasu swobodnie je zmieniać (np. co kilka tygodni). W ten sposób wnętrze będzie oryginalne i nie zagości w nim rutyna.

Poprzedni artykułPierwsza praca – jak zacząć szukać krok po kroku
Następny artykułPrestiżowy festiwal odbędzie się w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments