Prestiżowy festiwal odbędzie się w Zamościu

0
310
źródło: dwateatry.tvp.pl
źródło: dwateatry.tvp.pl

To już potwierdzone, że Festiwal „Dwa Teatry” w tym roku zostanie zorganizowany w Zamościu. „Dwa Teatry” to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Wydarzenie ma charakter konkursowy. Do 2019 r. organizowane było w Sopocie.

Od roku 2000, festiwal odbywał się w Sopocie. Ubiegłoroczna edycja nie odbyła się z powodu pandemii.

Zamość, w dniach 17 – 20 września będzie gospodarzem XX edycji tego prestiżowego wydarzenia kulturalnego, które od wielu lat udowadnia, że w dzisiejszych czasach, wysoka kultura i sztuka przez duże „S” wciąż mają swoją wymagającą publiczność. Festiwal „Dwa Teatry – Zamość 2021” będzie transmitowany na antenach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w programach ogólnopolskich i regionalnych. Bezapelacyjnie, dla Zamościa jest to bezcenna promocja.

Od kilku tygodni prowadzone są ustalenia logistyczne pomiędzy Miastem Zamość, a Organizatorami, a zwieńczeniem tych działań będzie podpisanie porozumienia w sprawie organizacji festiwalu. Porozumienie mają podpisać dzisiaj w zamojskim ratuszu: Agnieszka Kamińska – Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A., Jacek Kurski – Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A., Mateusz Matyszkowicz – Członek Zarządu Telewizji Polskiej SA oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Podczas 4 festiwalowych dni, możemy wzorem lat ubiegłych, spodziewać się prezentacji konkursowe w kategorii słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, pokazów wideo, słuchowisk na żywo, widowisk teatralnych, paneli dyskusyjnych, warsztatów dziennikarskich dla dzieci i dorosłych, koncertów oraz spotkań z twórcami. 

W minionych edycjach, w programach festiwalowych znalazły się tak znamienite nazwiska jak: Włodek Pawlik, Wojciech Mecwaldowski, Małgorzata Kożuchowska, Jan Englert, Katarzyna Dąbrowska, Edyta Jungowska, Wojciech Malajkat, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Olgierd Łukaszewicz i wielu innych artystów najważniejszych polskich scen teatralnych.

Udział w wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

Organizatorzy podkreślają, że nowe otwarcie w nowym miejscu daje szansę, aby to święto polskiego Teatru było nadal wyjątkowym ogólnokrajowym wydarzeniem kultury wysokiej.

fot: dwateatry.tvp.pl

Poprzedni artykułPokrowce na kanapę – czym kierować się przy wyborze odpowiedniego pokrowca
Następny artykuł100-lecie zamojskiego “elektryka”. [PROGRAM UROCZYSTOŚCI]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments