Pani Jadwiga Kijek została odznaczona medalem “Zasłużony dla Zamościa”

0
191

Jadwiga Kijek podczas 27-letniej kadencji Skarbnika fachowo zarządzała finansami miasta, podejmowała istotne, strategiczne decyzje, co przez te lata pozwoliło na finansowanie zadań związanych funkcjonowaniem miasta w różnych obszarach działalności, jednak zawsze ukierunkowanych na poprawę jakości życia mieszkańców.

 

Przez blisko trzy dekady konsekwentnie kształtowała politykę finansową miasta, wypracowując w tym okresie ponad 10-krotny wzrost wpływów budżetowych. Wraz z zasobami finansowymi rósł katalog zadań realizowanych przez miasto, co wymagało wyjątkowego profesjonalizmu, determinacji, jak i coraz większych nakładów pracy i zaangażowania ze strony Pani Skarbnik.

 

W zarządzaniu finansami wykazywała się wyjątkową intuicją i klarowną wizją. Zawsze gotowa na wyzwania, pełna pomysłów i chęci dzielenia się wiedzą. Jej postać znana jest nie tylko w mieście, ale również w kraju jako wybitnego fachowca, posiadającego ogromną wiedzę i doświadczenie. Nawiązując kontakty z innymi samorządami w Polsce, promowała miasto i stawiała je za przykład innym samorządom.

 

W 1998 r. zorganizowała pierwszą w historii emisję obligacji miasta Zamość. Wówczas rynek instrumentów dłużnych emitowanych przez samorządy jeszcze raczkował, a Zamość był w nielicznym gronie samorządów, które zdecydowały się na ten nowatorski, elastyczny a zarazem korzystny instrument dłużny. Środki pochodzące z pierwszej emisji obligacji Miasta Zamość pozwoliły na sfinansowanie między innymi budowy krytej pływalni.

 

Jednocześnie w okresie pełnienia funkcji skarbnika przez Jadwigę Kijek miasto zrealizowało szereg projektów inwestycyjnych na łączną kwotę około 1 mld złotych. Pani Jadwiga Kijek, zawsze w zgodzie z ambitnymi planami inwestycyjnymi miasta, zapewniała pełne i korzystne finansowanie projektów, bezpośrednio przyczyniając się do rozwoju Miasta jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich 27 lat.

Poprzedni artykułJak przygotować się w 2021 na wakacje w Turcji?
Następny artykułDożynki gminne w tym roku w trybie zdalnym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments