Dożynki gminne w tym roku w trybie zdalnym

0
704

Wzorem roku ubiegłego ponownie konkursy zastąpią tradycyjną formę gminnych dożynek. Sytuacja wciąż nie sprzyja organizacji dużych wydarzeń, opartych na zgromadzeniach. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo „Zdalne Dożynki Gminy Zamość 2021” zastąpią znaną nam wcześniej, festynową formułę spotkań gminnych. Zapraszamy Sołectwa Gminy Zamość do udziału w konkursach dożynkowych. Łącznie ogłaszamy aż 5 konkursów, w tym 2 najważniejsze konkursy Sołectw na wieniec i stoisko dożynkowe.

Formuła tegorocznych konkursów dożynkowych umożliwia bezpieczniejszy udział Sołectw i mieszkańców, dając wszystkim chętnym możliwość przeżywania działań dożynkowych i zdobywania nagród finansowych, zwłaszcza dla Sołectw. Oto nazwy gminnych konkursów dożynkowych – każdy może tu znaleźć coś dla siebie:

  • Konkurs Sołectw Gminy Zamość na „Najpiękniejsze Wieńce Dożynkowe 2021”,
  • Plebiscyt internautów na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Zamość 2021”,
  • Konkurs Sołectw Gminy Zamość na „Najpiękniejsze Dożynkowe Prezentacje Sołectw 2021”,
  • Plebiscyt internautów na „Najpiękniejszą Dożynkową Prezentację Sołectwa Gminy Zamość 2021”,

i dodatkowo:

  • Foto-Konkurs dla mieszkańców Gminy Zamość, pt.: „Żniwa, plony i zbiory”.

Organizacją i obsługą wszystkich konkursów zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość. Zachęcamy gorąco Sołectwa i mieszkańców do wyrobu wieńców i sołeckich stoisk w świetlicach lub innych miejscach, jeśli dane Sołectwo nie ma świetlicy. Efekty tej aktywności będą uwiecznione na zdjęciach, które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia konkursów i plebiscytów. Bazą do realizacji konkursów będzie internet i gminna strona internetowa www.gminazamosc.pl. W dwóch konkursach o werdykcie decyduje głosowanie Sołectw, a w plebiscytach i foto-konkursie werdykt zależy od głosowania internautów. Wieńce i stoiska pokazane będą nie tylko w internecie, ale też w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość. Zasady czterech głównych konkursów (w tym 2 plebiscytów) ujęto w zbiorczym regulaminie, który wraz z załącznikami jest dostępny poniżej do pobrania – pobierz, przeczytaj uważnie i zdecyduj o swojej roli w tych przedsięwzięciach. Zapraszamy całe Sołectwa do udziału i wszystkich do oddawania głosów internetowych. Pula wszystkich nagród jest uzależniona po części od ilości Sołectw, które zgłoszą się do dwóch głównych konkursów (na wieniec i na stoisko) i może osiągnąć pułap 25-30 tys. zł. Warto więc poświęcić nieco czasu na uważną lekturę regulaminu zbiorczego. Zachęcamy i zapraszamy.

P.S. W innym artykule znajduje się zaproszenie do udziału w Foto-Konkursie „Żniwa, plony i zbiory” dla osób indywidualnych.

GOK: Jarosław Kalbarczyk

zrzut ekranu 2021 07 28 o 155454 Dożynki gminne w tym roku w trybie zdalnym

Poprzedni artykułPani Jadwiga Kijek została odznaczona medalem “Zasłużony dla Zamościa”
Następny artykułPierwsza praca – jak zacząć szukać krok po kroku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments