Jak przygotować się w 2021 na wakacje w Turcji?

0
117

Jak przygotować się w 2021 na wakacje w Turcji?

Świat powoli wraca do normalności i, pomimo że pandemia jeszcze się nie zakończyła, wielu z nas próbuje znaleźć chwilę, by odetchnąć. Według danych z największych biur podróży polscy turyści coraz częściej wybierają Turcję, jako cel podróży ponieważ wycieczka w te ciepłe rejony  niesie za sobą wiele zalet takich jak: dobra pogoda, piękne krajobrazy i mnóstwo miejsc do zwiedzania.

Przed wyjazdem na wakacje, aby móc w pełni cieszyć się z urlopu, niezwykle ważną kwestią jest dobre ubezpieczenie, które za każdym razem podczas wyjazdu za granicę powinno być jedną z pierwszych załatwianych spraw. Zwłaszcza w tym roku nie można o nim zapomnieć chcąc spokojnie spędzić czas na wypoczynku.

Gdzie wykupić polisę na podróż?

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie polisy, które można wykupić na czas wyjazdu za granicę. Często jednak z powodu ogromnego wyboru, trudno jest zdecydować się na konkretną ofertę. Oczywiście do sprawy należy podejść indywidualnie, ponieważ ubezpieczenie musi być dopasowane do wieku, stanu zdrowia i aktywności, które będą wykonywane podczas urlopu. Można jednak posiłkować się gotowymi rankingami towarzystw, jak na przykład https://www.polisaturystyczna.pl/ranking , które mogą nakierować i podpowiedzieć, na co należy zwrócić uwagę.

Jak powinna wyglądać polisa?

Składka za ubezpieczenie na podróż wyliczana jest indywidualnie i zależy od firmy ubezpieczeniowej. Ważne jest to, aby na polisie znalazły się wszystkie istotne informacje o obecnym stanie zdrowia i planowanych potencjalnie ryzykownych atrakcjach. Podczas zawierania ubezpieczenia podaje się również informację odnośnie destynacji, czasu trwania wycieczki oraz wszystkich osobach, które będzie obejmowała ochrona.

Jak wybrać zakres ubezpieczenia?

Musi on być odpowiednio dopasowany do wyjazdu, natomiast nie może w nim zabraknąć:

  1. Kosztów leczenia – czyli wszystkich wydatków związanych z leczeniem podczas wyjazdu: wizyty u specjalisty, wykonywanie badań, transport medyczny, leczenie ambulatoryjne, wizyty stomatologiczne oraz zakup leków. Jest to podstawa, która powinna znaleźć się na pierwszym miejscu każdego ubezpieczenia.
  2. Następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – obejmuje wypłatę środków podczas doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  3. Odpowiedzialności cywilnej (OC) – pokrywa koszty ewentualnych szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego, zapewnia również pomoc prawnika, jeśli zajdzie taka konieczność,
  4. Assistance – jeżeli kontynuacja leczenia za granicą nie jest możliwa, lub doznany uraz wymaga dłuższej hospitalizacji, to ubezpieczenie to pokrywa koszty transportu medycznego do kraju, w tym również transportu zwłok.

W razie potrzeby można też wykupić ubezpieczenie:

  1. Bagażu – rekompensata przysługuje w przypadku kradzieży, uszkodzenia, bądź zaginięcia. Dokładne wytyczne co do zakresu tego ubezpieczenia są indywidualnie regulowane przez towarzystwa,
  2. Rozszerzone o wykonywanie sportów – rekomendowane jest, jeżeli w trakcie urlopu mamy zamiar wykonywać sporty, które mogą doprowadzić do kontuzji bądź wypadku.

Więcej na temat wakacji w Turcji oraz specyfiki ubezpieczeń można przeczytać na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-do-turcji-jak-sie-przygotowac. W tym roku warto bardzo rzetelnie przygotować się do wyjazdu, tak by na miejscu nic nas nie zaskoczyło.

Poprzedni artykułPoligon zwiadowców
Następny artykułPani Jadwiga Kijek została odznaczona medalem “Zasłużony dla Zamościa”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments