Tragedia na zalewie. Kobiety niestety nie udało się uratować

0
275

Dla mieszkanki Warszawy tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą w Krasnobrodzie. 38-latka postanowiła popływać w miejscu, gdzie kąpiel była zabroniona. Około 100 metrów od brzegu zaczęła tonąć. Na ratunek natychmiast ruszył świadek zdarzenia. Niestety pomimo szybkiego wydobycia jej na brzeg oraz przeprowadzonej akcji ratunkowej życia kobiety nie udało się uratować. Pamiętajmy, że zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą może uchronić nas przed tragedią. Apelujemy, więc o rozwagę i wyobraźnię.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Krasnobrodzie. Dyżurny zamojskiej Policji z centrum powiadamiania ratunkowego otrzymał zgłoszenie, że pływająca w zbiorniku wodnym kobieta potrzebuje pomocy, nie jest w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Natychmiast we wskazane miejsce zostały skierowane służby ratunkowe.

Jeszcze przed przyjazdem służb kobietę z wody wyciągnął jej znajomy, który widział jak 38-latka zaczęła się topić. Natychmiast zareagował i popłynął jej na ratunek. Do przyjazdu karetki pogotowia reanimował kobietę. Później resuscytację krążeniowo-oddechową przejęła załoga karetki, która przewiozła 38-latkę do szpitala. Niestety pomimo udzielonej pomocy, kobieta zmarła.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-latka z Warszawy w rejonie zalewu w Krasnobrodzie wypoczywała wspólnie ze znajomymi. Na wieczorną kąpiel wybrała miejsce, gdzie pływanie było zabronione. Prawdopodobnie kobieta wcześniej ze znajomymi spożywała alkohol. Od 38-latki pobrano krew do dalszych badań. Ciało kobiety zabezpieczono do dalszych badań w zakładzie patomorfologii.

Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Mundurowi z Krasnobrodu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy, aby podczas wypoczynku nad wodą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Zażywajmy kąpieli wodnych tylko w miejscach do tego przeznaczonych, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska oraz stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika. Nie pływajmy w czasie burzy, mgły lub porywistego wiatru. Pływanie po zachodzie słońca też jest niebezpieczne. Nigdy nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Nie należy także przeceniać swoich umiejętności pływackich. Jeśli chcemy wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyńmy asekurowani przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby. Na głowie powinniśmy mieć założony czepek, aby być widocznym dla innych w wodzie.

Zażywając kąpieli słonecznych zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułKalinowice: na przejściu dla pieszych najechała na kobietę
Następny artykułWyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments