Wyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK

0
147

Nieubłaganie zbliżają się ostatnie spektakle 46. Zamojskiego Lata Teatralnego. Będą to wyjątkowe wydarzenia, bo odbędą się w wyremontowanej sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury.

 „Boska”, Teatr Ludowy Kraków, 25-07-2021 godz. 19:00 Zamojski Dom Kultury czas trwania: 105 minut z przerwą bilet: 25.00 zł
Słodko-gorzka komedia brytyjskiego dramatopisarza Petera Quiltera. Opowieść o bogatej ekscentryczce Florence Foster Jenkins, której brak słuchu i głosu, nie przeszkodził w zrobieniu światowej kariery śpiewaczki. Przeszła do historii jako Boska! Radośnie fałszując, rozkoszowała się swoim brakiem talentu, albo… wiarą, w to, czego Bóg jej poskąpił. Pani Jenkins zapewne była obdarzona charyzmą, bo inaczej płyty z jej nagraniami nie byłyby sprzedawane do dzisiaj, a przecież nazywano ją  najgorszą śpiewaczką świata.

obsada: Marta Bizoń, Tadeusz Łomnicki, Robert Ratuszny, Roksana Lewak, Beata Schimscheiner, Jagoda Pietruszkówna

„Z życia roślin”, Teatr Ochoty Warszawa, 30-07-2021, godz. 19:00, Zamojski Dom Kultury, bilet: 25.00 zł

Stary dom, przy nim zaniedbany ogród. Pan Tuli Pan dużo czasu spędza w szklarni. Mlecz lubi poleżeć w trawie. Rosiczka zna tajniki zielarstwa, a Niezabudka przynosi szczęście. Pszenica mieszka po sąsiedzku, na polu. W ich trwanie, regulowane porami roku i ogrodniczymi rytuałami, wkracza Gaja, z miejskimi nawykami i narzędziami. Może wszystkich wyplenić, wyrwać z korzeniami albo sama je zapuścić i zostać. Żeby zapanować nad roślinami, trzeba ubrudzić sobie ręce.

Życie miejskie czy ucieczka na wieś? Koszenie trawników czy łąki kwietne? Pielęgnacja i hodowla czy swobodny wzrost?

Tekst Igora Gorzkowskiego i Alicji Kobielarz dotyka aktualnych trendów, nie tylko z życia roślin. Jednocześnie pozostaje uniwersalnym dramatem o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie i dokonywaniu wyborów życiowych, które mają dalekosiężne konsekwencje.

obsada: Paulina Komenda, Igor Kowalunas, Maria Pawłowska, Sebastian Perdek, Aleksandra Pisula, Krzysztof Wach

Bilety dostępne w ZDK i na www.biletyna.pl

z zycia1 Wyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK z zycia Wyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK z zycia2 Wyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK boska 8 Wyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK boska 10 Wyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK boska 13 Wyjątkowe wydarzenia w wyremontowanej sali widowiskowej ZDK

 

 

Poprzedni artykułTragedia na zalewie. Kobiety niestety nie udało się uratować
Następny artykułNowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments