Kalinowice: na przejściu dla pieszych najechała na kobietę

0
705

62-letnia kobieta przechodząc przez przejście została potrącona przez kierującą hondą. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Siedząca za kierownicą osobówki była trzeźwa, natomiast piesza w organizmie miała ponad promil alkoholu. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Kalinowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierująca hondą jechała od strony Zamościa drogą krajową numer 17. W Kalinowicach skręciła w prawo na drogę powiatową biegnącą w kierunku miejscowości Pniówek. Po przejechaniu około 20 metrów od skrzyżowania najechała na idącą po przejściu kobietę.

Piesza, 62-letnia mieszkanka gminy Zamość, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierująca hondą, 36-letnia mieszkanka gminy Zamość, byłą trzeźwa, natomiast piesza w organizmie miała ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 36-latce uprawnienia do kierowania pojazdami.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych, pamiętając, że obowiązek ten dotyczy wszystkich uczestników ruchu, zarówno kierowców jak i osoby piesze.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułDachowanie jaguarem
Następny artykułTragedia na zalewie. Kobiety niestety nie udało się uratować
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments