Spotkanie z Joanną Krzyżanek w Siódemce

0
513

18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Joanną Krzyżanek, autorką bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci – książek, które uczą i bawią oraz pachną. Pani Joanna Krzyżanek przeprowadziła warsztaty ortograficzne  dla klasy I a „Byki Weroniki uczą orografii”.

Joanna Krzyżanek jest miłośniczką liter i gałgankowych lalek. Prowadzi warsztaty literackie, teatralne, plastyczne oraz kulinarne. Podczas swoich warsztatów opowiada o książkach i ich bohaterach. 

Autorka z niezwykłą umiejętnością nawiązała kontakt z małymi i dużymi słuchaczami. W sposób lekki i zabawny opowiadała o książeczkach pachnących truskawką i czekoladą. Przedstawiła dzieciom Cecylkę, Pana Pierożka i innych mieszkańców Starego Knedelkowa.

Opowiadała również o swoich najpiękniejszych wspomnieniach z dzieciństwa. Najcieplejsze wspomnienia wiążą się  z babcią Cecylią, która inspirowała ją do przeróżnych przedsięwzięć, potrafiła wyczarować najwspanialsze potrawy. Autorka, jako mała dziewczynka często jej przy tym asystowała. Dzieci były bardzo ciekawe i zadawały pisarce mnóstwo pytań związanych z jej twórczością i życiem: jak powstają pachnące książki, jak długo pisze się książkę, skąd pisarka czerpie pomysły na nowe opowieści i co ją inspiruje, co lubi jeść i robić w wolnym czasie.

 Na zakończenie były wspólne zdjęcia z pierożkami i podpisywanie książek.

Poprzedni artykułZamojska Orkiestra zaprezentowała logo i plan jubileuszu 140-lecia
Następny artykułZderzenie fiata z volkswagenem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments