Zamojska Orkiestra zaprezentowała logo i plan jubileuszu 140-lecia

0
310
fot. archiwum NKZ

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu w 2021 roku obchodzi 140-lecie istnienia. Jako najstarsza tego typu instytucja w Polsce swojemu Jubileuszowi nada wyjątkowy charakter. 

Od czerwca aż do listopada br. zostanie zrealizowana kampania marketingowa, której celem jest dotarcie do nowych odbiorców, przedstawienie historii Namysłowiaków, przygotowanie instytucji do centralnych obchodów Jubileuszu  i podniesienie wartości marketingowej Orkiestry. 

W ramach powyższych działań na platformach: Facebook, Youtube, Instagram
na stronie namyslowiacy.pl będą publikowane wspomnienia, relacje, zdjęcia, filmy i inne materiały związane z historią i obecną działalnością Orkiestry.. 

Kampania została zainaugurowana w czwartek, 17 czerwca na 140 dni przez 140-leciem powstania Orkiestry. Miała wtedy miejsce publiczna prezentacja logo, identyfikacji wizualnej oraz założeń projektu. Jak informuje Łukasz Zwolan, artysta, grafik i designer, twórca identyfikacji wizualnej Jubileuszu – logo to połączenie znaku wykorzystywanego w notacji muzycznej (w tym przypadku pauzy ósemkowej) z jej odbiciem. Daje to schemat litery “Z” – Z jak Zamość, co tworzy prosty symbol, kojarzony z miastem a przede wszystkim z muzyką 

W najbliższych miesiącach w ramach wydarzeń jubileuszowych zostanie także zaprezentowana książka jubileuszowa, której redakcji podjęła się Małgorzata Dybowska, uznana w całej Polsce animatorka kultury, promotorka muzyki klasycznej i edukacji muzycznej. 

Wszystkie działania będą dążyć do punktu centralnego: dnia 4 listopada jako rocznicy 140-lecia powołania Orkiestry przez jej założyciela, Karola Namysłowskiego. 

Ukoronowaniem Jubileuszu staną się dwa koncerty galowe w dniu 5 (piątek) i 7 listopada (niedziela) 2021 roku. Obydwa koncerty będą spektaklem słowa, muzyki i obrazu oraz staną się szansą do opowiedzenia historii Instytucji w świeżej, innowacyjnej formie. 

Podczas piątkowego koncertu aranżacji utworów Karola Namysłowskiego dokona Chris de Voise a w drugiej części Jakub Czerski wraz z Michałem Francuzem przedstawią publiczności zgromadzonej w sali Zamojskiego Domu Kultury nowe, muzyczne spojrzenie
na Gwiezdne Wojny. Dyrygentem koncertu będzie maestro Tadeusz Wicherek. 

[materiał nadesłany]

Poprzedni artykułBędzie jaśniej na zamojskich ulicach.
Następny artykułSpotkanie z Joanną Krzyżanek w Siódemce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments