Jest nowy wykonawca remontu Akademii Zamojskiej

11
289
Tak będzie wyglądał budynek Akademii Zamojskiej po rewitalizacji. Widok od ul. Akademickiej (wizualizacja)
GAIA

Po tym, jak wykonawca rewitalizacji zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej -spółka Furmanek Renewal w listopadzie ubiegłego roku zrezygnował z prowadzenia dalszych prac, miasto zmuszone zostało rozpisać kolejny przetarg na dokończenie robót budowlanych i prac konserwatorskich w obiekcie. Swoje oferty złożyło osiem chętnych firm. Miasto już wybrało najkorzystniejszą z nich. Kontynuacją remontu Akademii zajmie się lubelska firma Lubren Sp. z o.o., która realizację zadania zaproponowała najniższą kwotę – niecałe 54 mln zł.

Do przetargu stanęły również: zamojskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budmat, konsorcjum z Krakowa (liderem jest spółka Texom), spółka Budimex S.A. z Warszawy, firma Erbud z Jasionki, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych Cechini z Krynicy-Zdroju, Konsorcjum firm z Żywca i Sosnowca (liderem jest Wodpol Sp. z o.o.). Najwyższą kwotę – ponad 88 mln zł – zaproponowała firma  Furmanek Renewal, poprzedni wykonawca inwestycji, który wszedł w spór z miastem i zszedł z miejsca budowy.

Całkowita wartość projektu pod nazwą „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu” to 42 281 263,17 zł. Na realizację inwestycji Miasto Zamość otrzymało unijne dofinansowanie dofinansowanie w kwocie 23 925 305,26 zł.

Po zakończeniu prac, w obiekcie swoją siedzibę będzie miało I Liceum Ogólnokształcące. Z ogólnej przestrzeni użytkowej budynku Akademii Zamojskiej na cele kulturalne przeznaczone zostaną trzy pomieszczenia na parterze adaptowane na ekspozycję muzealną pn. Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej. Dziedziniec i poddasze zostaną w całości zaadaptowane na cele kulturalne Zamojskiej Akademii Kultury.

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt niezbędny do realizacji nowych, atrakcyjnych ofert w zakresie działalności kulturalnej i edukacji kulturalnej m. in. zakup wyposażenia aranżacyjnego oraz multimedialnego pomieszczeń Zamojskiej Akademii Kultury, na którą składać będą się: ekspozycja muzealna Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej – przestrzeń zajmowana przez Muzeum Zamojskie w Zamościu, Zamojskie Centrum Ilustracji – przestrzeń zajmowana przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska, kino studyjne – Akademicka Filmoteka (Zamojska Akademia Filmowa) – przestrzeń zajmowana przez Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Multimedialna Biblioteka (MultiBiblio/Mediateka) – przestrzeń zajmowana przez Książnicę Zamojską w Zamościu, Akademicka Pracownia Humanistyczna, Akademicka Pracownia Wielokulturowa, Poligon warsztatowy – przestrzeń zajmowana przez Zamojski Dom Kultury, Muzyczna Scena Plenerowa oraz Teatr w Akademii – sprzęt i wyposażenie z przeznaczeniem na organizację przedsięwzięć kulturalnych na dziedzińcu Akademii Zamojskiej przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz Zamojski Dom Kultury.

- reklama-
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

2predominant

live video streaming gay chat https://newgaychat.com/

free 60 minute trial phone chat gay local https://gaychatcams.net/

gay chat webcam room facebook free https://gay-live-chat.net/

gay chat washington state https://gaymusclechatrooms.com/