Jest nowy wykonawca remontu Akademii Zamojskiej

31
457
Tak będzie wyglądał budynek Akademii Zamojskiej po rewitalizacji. Widok od ul. Akademickiej (wizualizacja)

Po tym, jak wykonawca rewitalizacji zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej -spółka Furmanek Renewal w listopadzie ubiegłego roku zrezygnował z prowadzenia dalszych prac, miasto zmuszone zostało rozpisać kolejny przetarg na dokończenie robót budowlanych i prac konserwatorskich w obiekcie. Swoje oferty złożyło osiem chętnych firm. Miasto już wybrało najkorzystniejszą z nich. Kontynuacją remontu Akademii zajmie się lubelska firma Lubren Sp. z o.o., która realizację zadania zaproponowała najniższą kwotę – niecałe 54 mln zł.

Do przetargu stanęły również: zamojskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budmat, konsorcjum z Krakowa (liderem jest spółka Texom), spółka Budimex S.A. z Warszawy, firma Erbud z Jasionki, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych Cechini z Krynicy-Zdroju, Konsorcjum firm z Żywca i Sosnowca (liderem jest Wodpol Sp. z o.o.). Najwyższą kwotę – ponad 88 mln zł – zaproponowała firma  Furmanek Renewal, poprzedni wykonawca inwestycji, który wszedł w spór z miastem i zszedł z miejsca budowy.

Całkowita wartość projektu pod nazwą „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu” to 42 281 263,17 zł. Na realizację inwestycji Miasto Zamość otrzymało unijne dofinansowanie dofinansowanie w kwocie 23 925 305,26 zł.

Po zakończeniu prac, w obiekcie swoją siedzibę będzie miało I Liceum Ogólnokształcące. Z ogólnej przestrzeni użytkowej budynku Akademii Zamojskiej na cele kulturalne przeznaczone zostaną trzy pomieszczenia na parterze adaptowane na ekspozycję muzealną pn. Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej. Dziedziniec i poddasze zostaną w całości zaadaptowane na cele kulturalne Zamojskiej Akademii Kultury.

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt niezbędny do realizacji nowych, atrakcyjnych ofert w zakresie działalności kulturalnej i edukacji kulturalnej m. in. zakup wyposażenia aranżacyjnego oraz multimedialnego pomieszczeń Zamojskiej Akademii Kultury, na którą składać będą się: ekspozycja muzealna Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej – przestrzeń zajmowana przez Muzeum Zamojskie w Zamościu, Zamojskie Centrum Ilustracji – przestrzeń zajmowana przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska, kino studyjne – Akademicka Filmoteka (Zamojska Akademia Filmowa) – przestrzeń zajmowana przez Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Multimedialna Biblioteka (MultiBiblio/Mediateka) – przestrzeń zajmowana przez Książnicę Zamojską w Zamościu, Akademicka Pracownia Humanistyczna, Akademicka Pracownia Wielokulturowa, Poligon warsztatowy – przestrzeń zajmowana przez Zamojski Dom Kultury, Muzyczna Scena Plenerowa oraz Teatr w Akademii – sprzęt i wyposażenie z przeznaczeniem na organizację przedsięwzięć kulturalnych na dziedzińcu Akademii Zamojskiej przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz Zamojski Dom Kultury.

Poprzedni artykułNocny pożar budynku gospodarczego. Ogień wyrządził spore starty.
Następny artykułStartuje 46. Zamojskie Lato Teatralne. Jakie spektakle zaplanowano na początek?
Subscribe
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

2predominant

live video streaming gay chat https://newgaychat.com/

free 60 minute trial phone chat gay local https://gaychatcams.net/

gay chat webcam room facebook free https://gay-live-chat.net/

gay chat washington state https://gaymusclechatrooms.com/

gay bisexual chat rooms https://gaymanchatrooms.com/

paper writing services legitimate https://paperwritinghq.com/

write my papers discount code https://write-my-paper-for-me.org/

ghost writer for college papers https://doyourpapersonline.com/

write my custom paper https://premiumpapershelp.com/

2foregone

coursework on a resume https://writingacoursework.com/

coursework writing services https://mycourseworkhelp.net/

coursework writing help https://teachingcoursework.com/

coursework plagiarism checker https://buycoursework.org/

free dating online dating https://jewish-dating-online.net/

free dating without registration https://onlinedatingsurvey.com/