Startuje 46. Zamojskie Lato Teatralne. Jakie spektakle zaplanowano na początek?

0
320
Drom- ścieżkami Romów, fot. Wacław Pyzik

Już 20 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu rozpocznie się 46. Zamojskie Lato Teatralne. Zainauguruje je spektakl Drom – ścieżkami Romów w wykonaniu Teatru Migro z Krakowa, a w programie na środę 23 czerwca znalazła się propozycja dla najmłodszych widzów – spektakl Ach, jak cudowna jest Panama Teatru Guliwer z Warszawy.

W ramach 46. ZLT w sumie obędzie się 12 wydarzeń w programie głównym oraz towarzyszący ZLT Teatr Fotografii.

Ideą tegorocznego festiwalu jest „Siła opowieści”. Jak zawsze program będzie różnorodny tematycznie, od opowieści o dwoistości natury ludzkiej, o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, uprzedzeniach, o ludzkich przywarach, po temat najważniejszy, czyli miłość. Artyści swoje opowieści wyśpiewają, wytańczą, wygrają obrazem i, przede wszystkim, słowem.

Większość spektakli teatry wystawią w przestrzeniach otwartych – na Rynkach Wielkim i Wodnym, w amfiteatrze oraz na Dziedzińcu Wewnętrznym Pałacu Zamojskich. Na dwa przedstawienia widzowie zostaną zaproszeni do sali widowiskowej w Zamojskim Domu Kultury.

W połowie maja Zamojski Dom Kultury zorganizował sesję zdjęciową Teatru Fotografii Przemka Wiśniewskiego; efektem jej będzie wystawa „Rok nieistnienia” inspirowana poezją Bolesława Leśmiana.

Szczegółowe informacje programowe znajdą Państwo na stronie internetowej Zamojskiego Lata Teatralnego www.zlt.zdk.zamosc.pl

46 Zamojskiemu Latu Teatralnemu patronują: Pan Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa oraz państwo Beata Ścibakówna i Jan Englert.

Sponsorami festiwalu są: PKO Bank Polski, Veolia i PGE Dystrybucja S.A.

Poprzedni artykułJest nowy wykonawca remontu Akademii Zamojskiej
Następny artykułKaratecy Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu na podium Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments