Znaleźliście kiedyś 400 paczek papierosów? A on “znalazł”

0
235

Ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli tomaszowscy kryminalni w miejscowości Hrebenne. 32-letni obywatel Ukrainy twierdził, że papierosy znalazł i postanowił sprzedać na terenie Polski. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły prawie 8 tysięcy złotych.

Nielegalne wyroby tytoniowe ujawnili policjanci z Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej a także mundurowymi Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej.

Funkcjonariusze na podstawie informacji ustalili, że w zaparkowanym samochodzie marki Hyundai w miejscowości Hrebenne mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas czynności służbowych okazało się, że przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W samochodzie w którym przebywał 32-letni obywatel Ukrainy, ujawniono ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że 2 paczki papierosów zakupił na terenie Ukrainy, a resztę znalazł po przekroczeniu granicy w miejscowości Hrebenne i postanowił sprzedać je na terenie Polski.

Policjanci zabezpieczyli ujawnione papierosy. Wyliczono, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na prawie 8 tysięcy złotych.  32-latek odpowie teraz za przestępstwo karno-skarbowe przed Sądem. Zgodnie z przepisami grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego aru.

Źródło: KMP Tomasz Lubelski starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykuł“Blood Challenge”. Pojedynek na krew rozstrzygnięty.
Następny artykuł144 nowe oferty pracy w Zamościu i okolicy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments