ZAMOŚĆ: Pijany kierowca jechał bez świateł i … opony. Spod auta sypały się iskry.

0
380

Policyjny patrol zatrzymał kierowcę fiata, który jechał bez świateł i … opony. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu i orzeczony zakaz. 31-latek posiadał też narkotyki i niewykluczone, że pod ich wpływem kierował samochodem. Wczoraj usłyszał zarzuty, a ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

W czasie nocnego patrolu ulic naszego miasta policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zamojskiej komendy na ulicy Granicznej zauważyli mężczyznę, który jechał fiatem bez włączonych świateł. Na dodatek spod podwozia samochodu wydobywały się iskry. Na widok radiowozu mężczyzna gwałtownie przyspieszył, szybko został jednak zatrzymany przez mundurowych.

Okazało się, że kierujący fiatem, 31-latek z Zamościa, jechał bez tylnej lewej opony i był nietrzeźwy. Policyjne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim woreczek z szarą substancją. Po jej zbadaniu tester wykazał, że jest to mefedron. W czasie dalszych sprawdzeń w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że 31-latek ma orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Z uwagi na podejrzenie, że mógł prowadzić pojazd pod działaniem środków odurzających, co wykazało wstępne badanie narkotesterem, została od 31-latka pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Zamościanin wczoraj usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za złamanie sądowego zakazu. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w organizmie, usłyszy on dodatkowo zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających.

Ze swojego postępowania 31-latek będzie tłumaczył się w sądzie. Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast posiadanie środków odurzających zagrożone jest pozbawieniem wolności do lat 3, zaś jazda w stanie nietrzeźwości – karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz obowiązkiem zapłaty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty do 60 tysięcy złotych.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułBitwa pod Komarowem doczeka się pomnika. Dziś uroczyście wbito łopatę pod budowę monumentu [ZDJĘCIA, FILM]
Następny artykułNamysłowiacy przygotowują się do jubileuszu. Zbierają pamiątki i zdjęcia związane ze swoją histrią
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments