Namysłowiacy przygotowują się do jubileuszu. Zbierają pamiątki i zdjęcia związane ze swoją histrią

0
463

Rok 2021 upłynie Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod znakiem Jubileuszu 140-lecia. W ramach przygotowań do wydarzeń towarzyszących instytucja zbiera bezcenne archiwalia i pamiątki, które zgromadzono od 1881 roku. 

Podczas 140 lat istnienia najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna zgromadziła bezcenne archiwalia, pamiątki i przedmioty związane ze swoją działalnością. Do takich przedmiotów można zaliczyć rękopisy Stanisława Namysłowskiego, batutę podarowaną podczas pierwszego tournee po USA w 1923 roku oraz oczywiście odręczne nuty, z których część pamięta czasy założyciela – Karola Namysłowskiego. 

Jednak wiele bezcennych pamiątek, zdjęć a przede wszystkim wspomnień może być w posiadaniu przyjaciół Orkiestry, byłych pracowników, regionalistów i historyków.  W ramach jubileuszowej akcji: Zachowujemy wspomnienia. Tworzymy historię chcemy zachować je od zapomnienia przez digitalizację pamiątek i zapisanie wspomnień związanych z nieznanymi dotąd historiami. Część z nich znajdzie się w przygotowywanej jubileuszowej publikacji. 

Każdy, kto w rodzinnych archiwach posiada zdjęcia / pamiątki bądź chce się podzielić wspomnieniami związanymi z historią Orkiestry może zgłosić się na specjalnie uruchomiony e-mail: [email protected]. Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 940 084.

materiał nadesłany

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Pijany kierowca jechał bez świateł i … opony. Spod auta sypały się iskry.
Następny artykułDo kina pójdziemy wcześniej. Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments