Do kina pójdziemy wcześniej. Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń.

0
166

W środę (12.05) rząd poinformował o zmianach w harmonogramie luzowania obostrzeń. “Zdecydowaliśmy dokonać pewnych drobnych korekt związanych z planem na maj, przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o około jeden tydzień, na 21 maja” – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapowiedział też drobne zmiany w znoszeniu obostrzeń dla branży sportowej i restauracyjnej.

 

Według przedstawionego pod koniec kwietnia harmonogramu znoszenia obostrzeń, kina, teatry, filharmonie i instytucje kultury miały wznowić działalność od 29 maja. Jak ogłosił wczoraj premier Morawiecki, stanie się to tydzień wcześniej, bo już 21 maja. Instytucje te będą działać w reżimie sanitarnym – czyli m.in. z możliwością zajęcia tylko połowy miejsc na widowni.

Premier poinformował także, że zmianie ulegnie termin odmrażania klubów fitness i restauracji. Branża sportowa zostanie ponownie otwarta dzień wcześniej niż to początkowo zapowiadano, 28 a nie 29 maja. Dzień wcześniej także będzie można zjeść w restauracjach.

Co zobaczymy na ekranie CKF “Stylowy w Zamościu?

W związku z przyśpieszeniem otwarcia kin, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu przygotowało już specjalną ofertę, pełną rewelacyjnych premier filmowych i widowiskowych hitów.

Jak informuje instytucja – w najbliższym czasie na ekranach zamojskiego kina zagości mnóstwo animacji i propozycji filmowych dla najmłodszych kinomanów: TOM&JERRY czyli nieustająca gra w kotka i myszkę w nowej odsłonie, najnowsza produkcja Disneya RAYA I OSTATNI SMOK, prehistoryczne przygody znajomej rodzinki w filmie KRUDOWIE 2: NOWA ERA czy epicka przygoda dla całej rodziny w animacji MUSTANG Z DZIKIEJ DOLINY: DROGA DO WOLNOŚCI. W repertuarze będą obecne lubiane i bardzo oczekiwane polskie komedie i filmy sensacyjne. Spektakularnie zapowiada się kino akcji, a w nim widowiskowe starcie dwóch legend GODZILLA VS. KONG, wielki powrót w ekscytującym stylu familii Toretto czyli SZYBCY I WŚCIEKLI 9, wybuchowa przygoda filmowa MORTAL KOMBAT oraz NIE CZAS UMIERAĆ – nowa odsłona Bondowskiej serii. Dla miłośników kina artystycznego nie zabraknie filmów oscarowych m.in. NOMADLAND oraz wydarzeń specjalnych. A już w czerwcu w zamojskim kinie odbędzie się Przegląd Nowego Kina Francuskiego.
Szczegółowe informacje i repertuar wkrótce.

 

Poprzedni artykułNamysłowiacy przygotowują się do jubileuszu. Zbierają pamiątki i zdjęcia związane ze swoją histrią
Następny artykułMaterace w Zamościu – 5 parametrów o których należy pamiętać przed zakupem materaca
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments