Sukces uczniów „Elektryka” w ogólnopolskim konkursie.

0
371
GAIA

W konkursie edukacyjnym, którego celem było zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów i wątków, które świadczą o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Lichtenstein stanęło aż 50 zespołów z całej Polski! Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu powyższego tematu w formie filmu/materiału filmowego w języku angielskim z polskimi napisami. Na podium znalazła się także jedna ze szkół w Zamościu!

Jury miało dużo pracy – aby wyłonić zwycięzcę należało zapoznać się z 50 nadesłanymi materiałami filmowymi, a każdy z nich trwał od 3 do 4 minut. Filmy oglądane były wielokrotnie i analizowane pod wieloma aspektami. Dzięki temu udało się podjąć jednomyślną decyzję. W konkursie nagrodzone zostały następujące zespoły:

I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim,

II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu,

III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie,

IV miejsce – Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Wyróżnienia otrzymały także poniższe szkoły:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Każdy z laureatów otrzyma voucher na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów Decathlon. Nagrody powędrują również do szkół delegujących zwycięskie zespoły. Niestety, wizyty studyjne w Norwegii i Krakowie zostały odwołane ze względu na stale pogarszającą się sytuację epidemiologiczną. Jednakże laureaci konkursu otrzymają dodatkowe nagrody zgodnie z zapisami regulaminu.

Wszystkie konkursowe filmy są dostępne na kanale YouTube.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Konkurs jest finansowany ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, w ramach Funduszy norweskich i EOG.

-materiał nadesłany

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments