Sprzęt medyczny do walki z Covid-19 trafi do Lwowa. To darowizna od Samorządu Województwa Lubelskiego

0
246
fot. Piotr Wójcik/ UMWL

Samorząd Województwa Lubelskiego przekazał na Ukrainę sprzęt medyczny
do walki z pandemią COVID-19. Chodzi o aparaturę do obsługi punktów poboru gazów medycznych. Darowizna trafi do Lwowskiego Obwodowego Klinicznego Szpitala Infekcyjnego we Lwowie. To efekt prośby jaką do naszego województwa skierował Departament Ochrony Zdrowia Obwodowej Administracji Lwowskiej. Wartość przekazanego sprzętu to blisko 50 tysięcy złotych.

W dzisiejszym spotkaniu z mediami wzięli udział: Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Vasyl Pavluk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski
oraz Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Alei Kraśnickiej w Lublinie Piotr Matej.

To symboliczny gest solidarności. Uważam, że powinniśmy sobie pomagać w tych trudnych czasach powiedział wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski. 

Dziękuję za ten sprzęt, nie tylko w imieniu mieszkańców Lwowa i całego obwodu,
ale także Ukrainy. Dzięki niemu uda się uratować życie wielu pacjentów zmagających się z COVID-19
dodał konsul Vasyl Pavluk.

Przekazany sprzęt składa się z tablic poboru gazów AGA oraz DIN (obudowa zewnętrzna do punktów poboru gazów medycznych); wtyków AGA i DIN (służących
do poboru gazów medycznych) oraz dozowników z wtykiem AGA (służących
do regulacji przepływu gazów medycznych przy użyciu pokrętła oraz do nawilżania gazu typu tlen lub powietrze wodą destylowaną w trakcie dozowania. Dzięki temu pacjent otrzymuje odpowiednio nawilżone powietrze). Całość przekazana jest bezpłatnie i pomoże mieszkańcom Lwowa dotkniętym pandemią COVID-19. 

Obwód Lwowski to jeden z najstarszych regionów partnerskich Województwa Lubelskiego. Współpraca transgraniczna odbywa się na podstawie Umowy między Województwem Lubelskim i Obwodem Lwowskim o współpracy gospodarczej, handlowej, naukowo-technicznej i kulturalnej z 16 czerwca 2004 roku.

-materiał nadesłany

Poprzedni artykułSukces uczniów “Elektryka” w ogólnopolskim konkursie.
Następny artykułNietrzeźwy jechał bez świateł, bez pasów i bez… uprawnień.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments