Nietrzeźwy jechał bez świateł, bez pasów i bez… uprawnień.

0
249
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

36- latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów ponieważ kierował peugotem bez wymaganych przepisami świateł mijania i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla tych którzy wsiadają za kierownicę pod wpływam alkoholu.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj po godzinie 17:00 w Biłgoraju. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy na ul. Pocztowej zauważyli kierowcę peugota, który jechał bez włączonych obowiązkowych świateł mijania i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za kierownicą siedział 36 – letni mieszkaniec Biłgoraja. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał on w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Dalsza kontrola wykazała, że nie powinien w ogóle siadać za kierownicę, ponieważ decyzją Starosty Biłgorajskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe w postaci świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie ale dla każdego innego uczestnika ruchu drogowego.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułSprzęt medyczny do walki z Covid-19 trafi do Lwowa. To darowizna od Samorządu Województwa Lubelskiego
Następny artykułNowa brygada i batalion WOT
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments