To nie magia, to oszustwo! Uważajcie

0
223

Ofiarą oszustwa padł 23 – latek, który kliknął w link informujący o przesyłce kurierskiej nadesłany przez rzekomego kupującego. W ten sposób sprawca uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej mężczyzny, który w rezultacie stracił prawie 300 zł. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych. Dokładnie czytajmy wiadomości, które otrzymujemy!

Policjanci cały czas apelują, aby nie klikać w linki przesyłane nam poprzez wiadomości e-mali, czy za pośrednictwem sms bądź też komunikatorów internetowych pochodzące od nieznanych nam osób. O tym jakie mogą być tego konsekwencje, przekonał się 23 – letni mieszkaniec Krasnegostawu , który stracił w miniony poniedziałek prawie 300 zł. Mężczyzna ogłosił na znanym portalu aukcyjnym przedmiot do sprzedaży, następnie skontaktował się z nim potencjalny kupujący. Po uzgodnieniu warunków transakcji sprzedający otrzymał za pomocą komunikatora internetowego link pochodzący rzekomo od firmy kurierskiej. Po kliknięciu w ten link oszust uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej 23-latka, który następnie stracił  w wyniku nieautoryzowanego przelewu prawie 300 zł.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności podczas internetowych zakupów, pamiętajmy, że:

– robiąc zakupy w sieci korzystać należy jedynie ze sprawdzonych sklepów,

– należy sprawdzić, jakie formy zapłaty umożliwia sprzedawca oraz, czy jest wskazany adres i numer telefonu, pod który w razie wątpliwości można zadzwonić,

– przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić opinie o sprzedawcy i sklepie,

– należy także unikać zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie – może to sugerować oszustwo,

– jeśli mimo zachowania ostrożności dojdzie do oszustwa należy zgłosić to policjantom,

– nie klikajmy w nadesłane linki pochodzące od nieznanych osób czy źródeł, zawsze dokładnie czytajmy co zawierają przesłane wiadomości,

– nigdy nie podajmy danych do logowania do bankowości internetowej ani nie przekazujmy obcym kodów do płatności internetowych.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Poprzedni artykułPrzeciętny “szkodowy” kierowca w Zamościu to 42-letni właściciel audi A4
Następny artykułStowarzyszenie z Zamościa stara się o tytuł Mistrza Świata w Dobroci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments