Przeciętny “szkodowy” kierowca w Zamościu to 42-letni właściciel audi A4

0
456
zdjęcie ilustracyjne, archiwum NKZ

Zamość 76. na liście miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę w historii OC

18,6% kierowców z Zamościa przy zawieraniu polis przez Internet przyznało się do spowodowania szkody w swojej historii ubezpieczenia. Dało to miastu 76. miejsce w rankingu. Był to jeden z lepszych wyników w województwie lubelskim oraz w kraju.

Eksperci portalu rankomat.pl przygotowali ranking na podstawie deklaracji szkodowości kierowców z 84. największych polskich miast (z liczbą mieszkańców powyżej 50 tys.). Zamość zajął 76. miejsce. W województwie lubelskim mniej kierowców zadeklarowało co najmniej jedną szkodę tylko w Białej Podlaskiej (17,9%). Gorsze wyniki uzyskał Lublin (21,2%) i Chełm (18,7%). Biorąc pod uwagę całą Polskę najwięcej osób zadeklarowało szkodę w Rudzie Śląskiej (26,1%), a najmniej w Ostrowcu Świętokrzyskim (16,8%).

zrzut ekranu 2021 04 8 o 090838 Przeciętny

źródło: rankomat.pl
źródło: rankomat.pl

 

Sylwetka szkodowego kierowcy z Zamościa

Dzięki statystykom można określić ile ma lat i czym jeździ przeciętny szkodowy kierowca. W Zamościu jest to 42-latek, który jest właścicielem audi A4 z 2004 lub 2007 roku. Średnia cena OC dla kierowców, którzy w ostatnim roku spowodowali co najmniej jedną szkodę to 703 zł. Dla wszystkich kierowców miasta (również bezszkodowych) stawka była niższa (595 zł).

źródło: rankomat.pl
źródło: rankomat.pl

Zamość najtańszym miastem województwa lubelskiego

Kierowcy z Zamościa mogli cieszyć się najniższą składką w swoim województwie. Było to 595 zł, czyli o 77 zł mniej niż średnia całego kraju. W lubelskim najwięcej za polisy zapłacili mieszkańcy Lublina (683 zł), Chełma (600 zł) i Białej Podlaskiej (600 zł). W odniesieniu do całej Polski najwyższe stawki były we Wrocławiu (918 zł), a najniższe w Mielcu (505 zł.

Towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulując ryzyko wystąpienia kolizji biorą pod uwagę nie tylko dane kierowcy i jego pojazdu, ale także miejsce jego zamieszkania. Każde miasto jest inaczej oceniane przez ubezpieczycieli ze względu na sieć dróg, liczbę ich użytkowników czy czas spędzany przez nich w trasie. W związku z tym kierowcy z Wrocławia, Warszawy i Gdańska płacą więcej za OC niż np. mieszkańcy Zamościa – mówi  Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

źródło: rankomat.pl
źródło: rankomat.pl

źródło: rankomat.pl.

 

Poprzedni artykułWspaniała wiadomość – ulica Piłsudskiego będzie jak nowa (FILM)
Następny artykułTo nie magia, to oszustwo! Uważajcie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments