Hrubieszów z ponad 7 milionową dotacją od rządu.

0
284
fot. UM Hrubieszów/ Facebook

7,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskał Urząd Miasta Hrubieszów. Środki te zostaną przeznaczone na wymianę oświetlenia i kontynuację budowy pierwszej w mieście krytej pływalni.

Na modernizację oświetlenia ulicznego (wymiana na energooszczędne lampy LED – 468 punktów świetlnych na istniejących słupach stanowiących własność miasta w pasie dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich) przeznaczona zostanie kwota 2,5 mln zł. Jak podkreślają władze Hrubieszowa – dzięki inwestycji poprawią się warunki bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu pieszego i drogowego oraz zminimalizowane zostaną koszty eksploatacji oświetlenia.

Pozostałe 5 mln zł z rządowej dotacji pójdzie na budowę miejskiej krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. To już kolejne pieniądze, jakie Miasto pozyskało na ten cel. Dotychczas na obiektu Hrubieszów otrzymał już łącznie 14,5 mln (7 mln z Ministerstwa Sportu, 2,5 mln z Rezerwy Premiera i obecne 5 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Poprzedni artykułZderzenie audi z motocyklem
Następny artykułZasiedli przy głównej ulicy miasta na ustawionych przez siebie… sedesach.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments