ZAMOŚĆ: Kompletnie pijany i bez „prawka” przyjechał autem na zakupy.

0
228
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl
- reklama-

26-latek mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu i nie posiadając uprawnień kierował fiatem. W takim stanie przyjechał na zakupy do jednego z zamojskich marketów. Jego niepewną jazdę zauważył inny uczestnik ruchu, który w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo na naszych drogach powiadomił policjantów.

Wczoraj dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony o nietrzeźwym kierującym, który przyjechał na parking jednego z marketów na terenie miasta. Zgłaszający widział jak kierujący fiatem niepewnie zajeżdża na parking a następnie chwiejąc się na nogach wysiada z samochodu. We wskazanym miejscu natychmiast pojawił się policyjny patrol.

Mundurowi zbadali stan jego trzeźwości. Siedzący za kierownicą fiata 26-latek z Zamościa w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się ponadto, że 26-latek nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami. W takim stanie i bez uprawnień przewożąc dwóch pasażerów przyjechał na zakupy.

Ze swojego nieodpowiedzialnego i niezgodnego z prawem postępowania 26-latek wytłumaczy się przed sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz obowiązek wpłaty określonej przez sąd kwoty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Natomiast siadając za kierownicę pomimo braku do tego uprawnień kierujący popełnia wykroczenie. Jeśli sprawa trafi do sądu to wówczas poza grzywną w wysokości do 5 tysięcy złotych sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat.

źródło: KMP Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments