27 – latek chodził i niszczył. Sam nie wie dlaczego

0
241
fot. KMP Zamość

Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali 27-latka, który zniszczył zainstalowaną na drzwiach roletę antywłamaniową oraz stojącą na terenie szkoły tablicę informacyjną. Właściciele zniszczonych przedmiotów wycenili straty na łączną kwotę prawie 3 tysięcy złotych. Czego go rozprawa, w czasie której sąd zdecyduje jaki wymiar kary otrzyma za popełnione przestępstwa.

Na początku bieżącego miesiąca właściciel znajdującego się na terenie Szczebrzeszyna budynku usługowego powiadomił policjantów o zniszczeniu zamontowanej na drzwiach rolety antywłamaniowej. Nieznana osoba pod osłoną nocy porysowała i wgniotła roletę. Pokrzywdzony straty oszacował na kwotę 2 tysięcy złotych. Okazało się, że w tym samym czasie wandal zniszczył także znajdującą się na terenie pobliskiej Szkoły Muzycznej tablicę informacyjną. Tutaj przedstawiciel szkoły wycenił poniesione straty na kwotę 800 złotych.

Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem osoby, która dopuściła się tych czynów zajęli się policjanci ze Szczebrzeszyna. Ich praca przyniosła efekty – w minioną niedzielę podejrzany 27-latek został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Podczas przesłuchania przyznał się, nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić powodów swojego nagannego zachowana. 27-latek kolejny raz zasiądzie na sądowej ławie, był już bowiem wcześniej karany. Przed wymiarem sprawiedliwości odpowie w warunkach recydywy.  

Zgodnie z kodeksem karnym zniszczenie cudzej rzeczy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułUWAGA, KIEROWCY! Zderzenie trzech aut na krajowej 17.
Następny artykuł100 nowych ofert pracy w Zamościu i okolicy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments