Z nudów sprayem malowali co popadnie

0
215

Dzielnicowy z Łaszczowa ustalił jednego ze sprawców uszkodzenia elewacji szkoły i sklepu. Tomaszowscy operacyjni zatrzymali jego wspólnika. Obaj sprawcy w wieku 19 i 25-lat usłyszeli zarzuty za uszkodzenie mienia. Wartość strat to blisko 12 tysięcy złotych.

W listopadzie ubiegłego roku pracownik Urzędu Gminy zgłosił uszkodzenie elewacji Szkoły Podstawowej w Poturzynie. Wartość strat została wyceniona na kwotę 10 tysięcy złotych. Jak się później okazało w sąsiedniej miejscowości, tej samej nocy został jeszcze uszkodzony zaparkowany hyundai i elewacja sklepu. Na obu elewacjach i samochodzie ktoś napisał czarnym sprayem różne słowa.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łaszczowie ustalił jednego ze sprawców. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Telatyn. Drugiego ze sprawców ustalili tomaszowscy operacyjni. Jak wynikało z wyjaśnień sprawców w dniu zdarzenia spotkali się ze znajomymi, 19-latek pił alkohol a jego starszy kolega był kierowcą i to on wpadł na pomysł, „że jest nudno” i ma w samochodzie spray i może coś by pomalowali.  Mieszkaniec gminy Telatyn niewiele myśląc zaczął pisać po ścianie szkoły. Na tyle spodobała mu się „zabawa”, że następnie pojechali do Smoligowa i tam również pomalowali ścianę sklepu i stojący niedaleko pojazd.

Wczoraj obaj mężczyźnie usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Młodzi mężczyźni muszą się liczyć również z obowiązkiem naprawienia szkody.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, starszy aspirant Agnieszka Leszek

 

Poprzedni artykułNie zadowoliła go kwota 5 zł, postanowił więc okraść 91-letnią kobietę
Następny artykułZamość: zostawił garnek na włączonej kuchence i wyszedł na zakupy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments