Nie zadowoliła go kwota 5 zł, postanowił więc okraść 91-letnią kobietę

0
198
fot. policja

Policjanci z Zamościa ustalili i zatrzymali podejrzanego o usiłowanie rozboju, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w domu mieszkanki gminy Zamość. 46-letni podejrzany przyszedł do domu 91-latki, przytrzymał jej ręce i próbował okraść. Śledczy przedstawili im zarzut usiłowania rozboju, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

O przestępstwie rozboju, dyżurnego zamojskiej Policji w niedzielę zaalarmowała kobieta opiekująca się 91-latką. Powiadomiła, że do jej podopiecznej z gminy Zamość przyszedł mężczyzna, przytrzymał ją i szukając pieniędzy przeszukał jej ubranie.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Wyjaśnili, że mężczyzna czasami przychodził do 91-latki. Prosił ją o pieniądze, a kobieta dawała mu drobne sumy. Tak było też w minioną niedzielę. Tym razem jednak przekazane przez seniorkę 5 złotych niezadowoliło napastnika, chciał więcej pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła przytrzymał ją za rękę i przeszukał kieszenie jej ubrania. Okazało się, że 91-latka nie miała więcej pieniędzy, więc niezadowolony wyszedł. Seniorka o zajściu powiedziała opiekunce, która zaalarmowała policjantów.

Kobieta nie wiedziała jak nazywa się i gdzie mieszka mężczyzna, ustaleniem jego danych zajęli się kryminalni. Szybko ustalili, że podejrzany to 46-latek z gminy Zamość. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj przedstawiono mu zarzut usiłowania rozboju. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd podjął decyzję o tymczasowy aresztowaniu 46-latka na 3 miesięcy. Podejrzany działał w warunkach recydywy, czeka go wiec surowa kara. Za usiłowanie rozboju grozi odpowiedzialność w wymiarze do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułAktywna wiosna z dzieckiem na rowerze!
Następny artykułZ nudów sprayem malowali co popadnie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments