Chciał zostać milionerem, tymczasem stracił pieniądze

0
286

O tym, że możliwość szybkiego zysku przy inwestycjach w kryptowalucie często obarczona jest ryzykiem utraty pieniędzy przekonał się mieszkaniec powiatu zamojskiego. Zainspirowany historią sklepowej, która szybko została milionerką, wypełnił formularz umożliwiający dostęp do platformy inwestycyjnej. Podał swoje dane i zainwestował 250 dolarów. Jednak kiedy chciał wypłacić pieniądze, okazało się, że jest to niemożliwe. Ostrzegamy przed oszustami działającymi na rynkach kryptowalut. Nie ulegajmy złudnym wizjom łatwego zysku.

45-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego powiadomił policjantów, że inwestując w kryptowalutę został oszukany. Opowiadając jak doszło do oszustwa wyjaśnił, że przeglądając strony internetowe zauważył ofertę szybkiego zysku. Zachęcający był wpis informujący o tym, że pracująca w jednym ze sklepów kobieta dzięki takim inwestycjom w krótkim czasie została milionerką.

Zainspirowany tą historią mężczyzna zapoznał się z ofertą reklamowanej firmy i zdecydował się na inwestycję pieniędzy. Wypełnił formularz zgłoszeniowy. Dostęp do platformy inwestycyjnej umożliwiło mu przekazanie swoich danych wraz z numerem telefonu.

Po tym wszystkim do 45-latka zadzwoniła kobieta proponując pomoc w pomnożeniu pieniędzy. Musiał on spełnić jeden warunek – wpłacić na konto firmy 250 dolarów. Zachęcony szybkim zyskiem dokonał przelewu za pośrednictwem przesłanego mailowo linku.

Zgodnie z poleceniem rozmówczyni 45-latek przekazał także dane z karty kredytowej oraz zdjęcie prawa jazdy. Po spełnieniu wszystkich warunków otrzymał dane do logowania na konto platformy. Od firmy otrzymał też bonus w wysokości 1000 złotych za przystąpienie do inwestycji i zapewnienie, że pieniądze może wypłacić w każdej chwili.

Kiedy mężczyzna zdecydował się na wypłatę pieniędzy, okazało się, że jest to niemożliwe ponieważ, są zablokowane. Zaniepokojony sytuacją przeczytał informacje na temat tej firmy. Dopiero po lekturze zorientował się, że są to oszuści. 45-latek zrozumiał, że wpłaconych pieniędzy nigdy nie odzyska i sprawę zgłosił policjantom.

źródło: KMP Zamość

 

 

Poprzedni artykułRząd luzuje obostrzenia. Od dziś koniec z “godzinami dla seniorów”.
Następny artykułCzekając na zamówione pierogi, ważył marihuanę na tylnej kanapie volkswagena.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments