Rząd otwiera sklepy i muzea

0
391
z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował dzisiaj w trakcie konferencji prasowej, że od 1 lutego nastąpi otwarcie wszystkich sklepów w galeriach handlowych. Będą one działały w reżimie sanitarnym. Ponadto zniesione zostaną godziny dla seniorów. O 1 lutego swoją działalność wznowią też Galerie sztuki i muzea. Wszystkie pozostałe obostrzenia dot. zgromadzeń, imprez, hoteli, restauracji, podróży pozostają bez zmian.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że sytuacja w Polsce wydaje się być w tej chwili ustabilizowana, ale są 2 ryzyka: jedno dot. sytuacji międzynarodowej, a drugie dot. nowych mutacji wirusa.

Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno przypuszczać, że Polska będzie “zieloną wyspą” na tle zachorowań w innych krajach Europy. Nie uwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne – podkreślił minister.

I ogłosił, że w związku z tym etap odpowiedzialności będzie obowiązywał do 14 lutego.

– To kolejny okres, po którym będziemy podejmowali decyzje co dalej. Ograniczenia nadal będą obowiązywać w hotelach i restauracjach. Spotkania i imprezy są ograniczone. Stoki narciarskie pozostaną zamknięte. – poinformował.

Jak dodał minister, w limity osób nie wchodzą osoby, które przyjęły drugą dawkę szczepionki.

– Sytuacja w nauczaniu pozostaje bez zmian. Nauczanie stacjonarne dotyczy uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Starsi uczniowie nadal uczą się zdalnie – poinformował minister.

– Od 1 lutego powracamy do rozwiązania, które funkcjonowało w grudniu – otwieramy sklepy w galeriach handlowych, oczywiście w reżimie sanitarnym – ogłosił minister Niedzielski.

Poinformował także, o zniesieniu “godzin dla seniorów” oraz o otwarciu od 1 lutego muzeów i galerii sztuki.

Wszystkie pozostałe obostrzenia dot. zgromadzeń, imprez, hoteli, restauracji, podróży pozostają bez zmian.

 

Poprzedni artykułNarkotyki schował w poduszce.
Następny artykułZAMOŚĆ: Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwolnienia z podatku od nieruchomości
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments