ZAMOŚĆ: Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwolnienia z podatku od nieruchomości

1
254

 jeśli ich płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.  

Na poniedziałkowej (25 stycznia) Sesji Rady Miasta Zamość radni przyjęli stosowną uchwałę zaproponowaną przez Prezydenta Zamościa.

Uchwała wprowadza zwolnienie z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i dotyczy przedsiębiorców będących podatnikami podatku od nieruchomości i prowadzących na terenie Miasta Zamość, co najmniej od 1 października 2019 r., działalność gospodarczą w zakresie: hotelarstwa, restauratorstwa i gastronomii, turystyki, rekreacji i rozrywki, świadczenia usług służących poprawie kondycji fizycznej.

– ” Warunek pogorszenia płynności finansowej […] uważa się za spełniony, jeżeli przychody ze sprzedaży towarów lub usług, uzyskane w IV kwartale 2020 r. były niższe co najmniej o 40% w odniesieniu do przychodów uzyskanych w IV kwartale 2019r.”- czytamy w uchwale.

Przedsiębiorca ubiegający się o tę formę pomocy, będzie musiał przedstawić wymagane dokumenty- więcej na ten temat tutaj: http://www.zamosc.esesja.pl/zalaczniki/114768/wprowadzenia-zwolnien-z-podatku-od-nieruchomosci-dla-wskazanych-grup-przedsiebiorcow_1069020.pdf

Materiały z sesji: http://www.zamosc.esesja.pl/posiedzenie/dcf10499-52f7-4

Uchwała wejdzie w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Od ubiegłego roku lokalni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o obniżenie stawki czynszu najmu lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Zamość na czas trwania stanu epidemii wywołanej koronawirusem. Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu Sp. z o.o. działający w imieniu i na rzecz Miasta Zamość, ma prawo zastosować okresową obniżkę czynszu w przypadku trudnej sytuacji finansowej najemcy lokalu użytkowego.

Więcej informacji na ten tema znajdziecie tutaj: http://www.zamosc.pl/news/6155/wazna-informacja-dla-przedsiebiorcow.html

Do tej pory obniżono czynsze na łączną kwotę ok. 580 000 zł.

źródło: UM zamość

Poprzedni artykułRząd otwiera sklepy i muzea
Następny artykułTrzy mieszkanki Zamościa oszukane w internecie
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza

Mogli uchwalic prawo, ze wszyscy ‘przedsiebiorcy’ i firmy sa zwolnione od podatku od niruchomosci z powodu pandemii! Tworza biurokracje – trzeba wystapic z podaniem a oni rozpatrza! Komuna !