ZAMOŚĆ/REGION: Policyjne kontrole w obiektach handlowych i sportowych. Ujawniono czynne siłownie.

2
2317

Od poniedziałku 28 grudnia obowiązują dodatkowe ograniczenia związane z pandemią. Wiele miejsc takich jak baseny czy siłownie nie powinny być dostępne dla mieszkańców. Policjanci na terenie naszego województwa sprawdzali jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów. Tylko w Hrubieszowie ujawnili dwie czynne siłownie. Podobna sytuacja miała miejsce w Kraśniku. W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu.

W związku nowymi przepisami i dodatkowymi ograniczeniami, policjanci sprawdzali i kontrolowali miejsca i palcówki, które dziś nie powinny być otwarte.

Zgodnie z tzw. Narodową kwarantanną niektóre obiekty handlowe czy sportowe nie powinny świadczyć swoich usług. Zamknięte dla mieszkańców powinny być np. siłownie, baseny czy niektóre sklepy. Nieczynne pozostaną także teatry, kin, muzea, domy kultury, a także dyskoteki, targi i wystawy.

Policjanci sprawdzali dziś jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów. W Hrubieszowie ujawniono dwie czynne siłownie. W Kraśniku otwarta była jedna z nich. Otwarte sklepy, które nie powinny działać od dziś do 17 stycznia ujawniono m.in. w Chełmie i Krasnymstawie.

W takich sprawach policjanci będą prowadzić postępowania wyjaśniające i w potwierdzonych przypadkach kierować wnioski do sądu.

Wszystkie skontrolowane baseny na terenie naszego województwa były dziś zamknięte. Kontrole będą prowadzone na bieżąco przez policjantów podczas codziennej służby.

Przypominamy wprowadzone ograniczenia:

Od 28 listopada w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób – do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Zamknięte są hotele. Korzystać  z nich mogą tylko służby mundurowe, medycy i pracownicy szpitali specjalistycznych. Czynne będą także hotele pracownicze.

W galeriach handlowych mogą być czynne sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy z książkami i prasą, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, oraz związane z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Zamknięte są stoki narciarskie.

Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.

Od 28 listopada, działalność bibliotek jest możliwa przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 mpowierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.

Zakaz dotyczy również organizacji wesel

Zamknięte są siłownie, kluby fitness i aquaparki.

Przez cały okres obowiązywania dodatkowych obostrzeń, dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą przemieszczać się tylko z opiekunem.

źródło: Policja Lubelska

Poprzedni artykuł14-latek na skuterze uderzył w audi
Następny artykułRadny Krzysztof Sowa złożył interpelację ws. reaktywacji Akademii Zamojskiej
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr

Kościoły tez powinne byc zamknięte bo nie są niezbędne do życia gdzie ciągle się słyszy ze sanepid poszukuje uczestników mszy bo ksiądz ma pozytywa ale i tak otwarte curk na kółkach ???

Reply to  Piotr

Bzdury człowieku opowiadasz. Takie historie można było usłyszeć, gdy odnotowano 100 zakażeń dziennie. Dzisiaj gdy połowa ludzi chodzi zakażona takich apeli i poszukiwań już nie ma. Zakaźić można się wszędzie