Radny Krzysztof Sowa złożył interpelację ws. reaktywacji Akademii Zamojskiej

0
754

Radny Rady Miasta Zamość Krzysztof Sowa złożył interpelację w sprawie wsparcia inicjatywy reaktywacji Akademii Zamojskiej. 

Mija rok w którym obchodziliśmy 440 lecie lokacji miasta Zamościa, a 15 marca (inni uważają, ze 15 maja) 2021 r. upływa 427 lat od otwarcia Akademii Zamojskiej. Bardzo wielu mieszkańców miasta Zamość i okolic uważa, że nasze pokolenie powinno przywrócić Polsce i Europie Akademię Zamojską, która znów mogłaby kształcić przyszłych lekarzy, prawników, inżynierów, przyszłych mężów stanu i działaczy życia społecznego, we współpracy z innymi uczelniami polskimi i zagranicznymi.” – czytamy w piśmie Krzysztofa Sowy.

Radny wskazuje, że “reaktywowana Akademia powinna być uczelnią nowego typu, jednocześnie powinna nawiązywać do tradycyjnych wartości uczelni wyższych, łączących najlepszą naukę, nowoczesną edukację i patriotyczne wychowanie“.

Na koniec Radny Krzysztof Sowa podkreśla, że w podjęcie starań o reaktywowanie Akademii Zamojskiej, jak i przygotowania społecznej koncepcji działań, powinny zaangażować się zarówno władze samorządowe miasta, powiatu i województwa, jak i władze państwowe. Apeluje też do kolegów Radnych i Prezydenta Miasta Zamość o “realną pomoc w przywracaniu miastu tradycji akademickich”.

 

Poniżej publikujemy pełną treść interpelacji Radnego Krzysztofa Sowy.

 

 

interpelacja 1 Radny Krzysztof Sowa złożył interpelację ws. reaktywacji Akademii Zamojskiej

interpelacja 2 Radny Krzysztof Sowa złożył interpelację ws. reaktywacji Akademii Zamojskiej

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ/REGION: Policyjne kontrole w obiektach handlowych i sportowych. Ujawniono czynne siłownie.
Następny artykułZAMOŚĆ: Ogłoszono przetarg na ul. Szczebrzeską
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments