Ciągnik jeździł sam po polu. Zgubił go pijany rolnik [FILM]

3
5533

Nietypowe zgłoszenie otrzymali wczoraj krasnostawscy policjanci. W pobliżu drogi wojewódzkiej po polu jeździł ciągnik bez kierowcy. Jak się okazało wcześniej „zgubił przyczepę”, a goniący go „kierowca” był pijany.

 

We wtorek w godzinach południowych od dziennikarza jednego z lokalnych tygodników, mundurowi z Krasnegostawu otrzymali informację, że w okolicach miejscowości Krupe, po polu uprawnym jeździ ciągnik bez kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw odpalał ciągnik „na krótko”, nie wiedząc, że ma on włączony 3-ci bieg. Gdy go uruchomił, ciągnik wraz z podpiętą przyczepą, zaczął jechać w kierunku pól uprawnych. Mężczyzna zaczął biec za ciągnikiem ale nie mógł go dogonić. W rezultacie traktor przejechał bez kierowcy około 1 kilometra. W trakcie jazdy przerwał siatkę przeciwśniegową, przejechał przez rów gdzie urwał się zaczep przyczepy.

Następnie przecinając drogę wojewódzką nr 812 wjechał na pole gdzie zaczął jeździć w koło. Po pewnym czasie mężczyźnie udało się dogonić ciągnik, wsiadł do niego i zaczął jechać w kierunku miejsca zamieszkania. Po przejechaniu drogi wojewódzkiej został zatrzymany przez krasnostawskich policjantów. Wtedy okazało się, że 36-latek ma w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. W przeszłości zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Konsekwencje prawne wobec kierowcy to: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych, zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Krasnystaw

Poprzedni artykułMDK Zamość zaprasza na “Ferie w koronie”
Następny artykułZAMOŚĆ: Pijana matka pojechała na zakupy. Dzieci zostawiła same w domu
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: kurierzamojski.pl/2020/12/23/ciagnik-jezdzil-sam-po-polu-zgubil-go-pijany-rolnik-film/ […]

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: kurierzamojski.pl/2020/12/23/ciagnik-jezdzil-sam-po-polu-zgubil-go-pijany-rolnik-film/ […]

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: kurierzamojski.pl/2020/12/23/ciagnik-jezdzil-sam-po-polu-zgubil-go-pijany-rolnik-film/ […]