GAIA

W miniony weekend ponad 310 kierujących na drogach powiatu zamojskiego przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, w tym kilku w terenie zabudowanym o ponad 100 km/h. Popełnione przez kierowców wykroczenia zostały ujawnione przez policjantów z ruchu drogowego w ramach prowadzonych w tych dniach wzmożonych działań „Prędkość”.

 

Nadmierna prędkość niedostosowana do obowiązujących przepisów i warunków drogowych w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Dlatego też policjanci z zamojskiego ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu zwracają uwagę między innymi na kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń z tym związanych. Zbyt szybka jazda zawsze jest pod nadzorem mundurowych, jednak w miniony weekend prowadząc wzmożone działania policjanci w sposób szczególny zwracali uwagę na prędkość kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu.

W sobotę i w niedzielę policjanci skontrolowali łącznie 316 kierowców, ponad 310 kontrolowanych popełniło wykroczenia drogowe, w tym 306 przekroczyło dopuszczalną prędkość. Pięcioro zatrzymanych do kontroli kierujących w terenie zabudowanym na licznikach swoich samochodów miało ponad 100 km/h. Oni z uprawnieniami pożegnali się na trzy najbliższe miesiące, otrzymali też mandaty i punkty karne. Niechlubnym rekordzistą był 27-latek z Zamościa, który w sobotnie popołudnie w miejscowości Zwódne jechał fordem z przędnością 125 km/h.

Ponadto w czasie działań jeden z kontrolowanych kierujących poza tym, że przekroczył dopuszczalną prędkość siadł za kierownicę pojazdu marki Saab pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. 31-latek z Zamościa nie posiadał także ważnego ubezpieczenia samochodu. Swoim postępowaniem naraził się na odpowiedzialność karną wynikającą z kodeksu karnego. Zgodnie z przepisami ten, kto prowadzi pojazd po cofnięciu uprawnień podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

Prowadzone przez policjantów działania dowodzą, że nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Ponawiamy wiec apel o ostrożność na drodze. Jadąc wolniej i dostosowując prędkość nie tylko do znaków drogowych, ale też do panujących warunków zmniejszamy ryzyko zdarzeń drogowych, których skutki mogą być tragiczne. Odpowiedzialne zachowanie kierującego ma znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments