GAIA

Dotarła do nas bardzo smutna informacja. W niedzielę, 6 grudnia, w wieku 35 lat zmarł Robert Marchwiany, zamojski dziennikarz, publicysta, działacz społeczny.

Robert Marchwiany (ur. 12 lipca 1985 r. w Zamościu) – dziennikarz, korektor, copywriter, działacz społeczny.

Od 2006 roku tworzył dla portalu zamosconline.pl, w przeszłości związany był też m.in. z Gazetą Zamojską, Telewizją Kablową Zamość „Video-Kadr” czy dwumiesięcznikiem Sportowy Styl.

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Zamościu (2004); Wydziału Politologii UMCS na kierunku politologia (2004-2009).

Autor książki Sport w mediach – konteksty społeczne i kulturowe (2009). Otrzymał nominację w ogólnopolskim plebiscycie „Człowiek Roku – Przyjaciel Kolei” w kategorii „Dziennikarz Roku”, zorganizowanym przez Railway Business Forum (2011). Zdobył nagrodę w kategorii „Zatrudnienie” w ramach Gali Aktywnych i Solidarnych (2012).

Robert Marchwiany pochodził z Zamościa, gdzie żył przez niemal 30 lat. Ostatnio mieszkał wraz z żoną w Nowym Dworze Mazowieckim. Pasjonował się sportem oraz kolejnictwem. Aktywnie działał na rzecz rozwoju transportu kolejowego na Zamojszczyźnie. Był również jednym z pomysłodawców oraz koordynatorem pierwszych czterech edycji Plebiscytu TVK „Video-Kadr” na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca oraz Trenera Miasta Zamościa.

Na swoim blogu www.robertmarchwiany.pl napisał o sobie: „Jestem dowodem na to, że Pan Bóg nie popełnia błędów”.

info: www.robertmarchwiany.pl

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments