Mieszkaniec Zamościa odpowie za sprzedaż agregatu z podrobionym znakiem towarowym.

0
171
fot. KMP Zamość
GAIA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli agregat z podrobionym znakiem towarowym. Za pośrednictwem portalu internetowego urządzenie do sprzedaży wystawił 67-latek, który odpowie za wprowadzanie do obrotu towaru z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili osobę, która na portalu aukcyjnym oferowała do sprzedaży agregat prądotwórczy z podrobionym znakiem towarowym znanej marki.

Wczoraj na posesji w jednej z miejscowości gminy Zamość ujawnili i zabezpieczyli urządzenie z nielegalnie naniesionym zastrzeżonym znakiem towarowym. Do sprzedaży za pośrednictwem internetu agregat wystawił 67-letni mieszkaniec Zamościa. Wartość towaru wycenił na kwotę ponad 1000 zł. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej. Przestępstwo, o które jest podejrzany zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie i przypominają, że wprowadzanie do obrotu tzw. „podróbek” jest przestępstwem. Proceder ten narusza prawo własności przemysłowej, którego zadaniem jest zapewnienie uczciwej konkurencji wśród producentów.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments