Mieszkaniec Zamościa odpowie za sprzedaż agregatu z podrobionym znakiem towarowym.

0
181
fot. KMP Zamość

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli agregat z podrobionym znakiem towarowym. Za pośrednictwem portalu internetowego urządzenie do sprzedaży wystawił 67-latek, który odpowie za wprowadzanie do obrotu towaru z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili osobę, która na portalu aukcyjnym oferowała do sprzedaży agregat prądotwórczy z podrobionym znakiem towarowym znanej marki.

Wczoraj na posesji w jednej z miejscowości gminy Zamość ujawnili i zabezpieczyli urządzenie z nielegalnie naniesionym zastrzeżonym znakiem towarowym. Do sprzedaży za pośrednictwem internetu agregat wystawił 67-letni mieszkaniec Zamościa. Wartość towaru wycenił na kwotę ponad 1000 zł. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej. Przestępstwo, o które jest podejrzany zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie i przypominają, że wprowadzanie do obrotu tzw. „podróbek” jest przestępstwem. Proceder ten narusza prawo własności przemysłowej, którego zadaniem jest zapewnienie uczciwej konkurencji wśród producentów.

Poprzedni artykułZamość na okrągło tym razem na rolkach
Następny artykuł6 medali zawodników zamojskiej “ORKI”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments