6 medali zawodników zamojskiej “ORKI”

0
472

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią do normalności próbują wrócić też pływacy. Mimo, że przerwa w treningach była bardzo długa, zawodnicy Orki próbowali podtrzymywać formę na wiele sposobów (najpierw treningi zdalne na lądzie, później na hali sportowej, a od połowy czerwca powrót na basen). W tym roku zamiast jak zwykle w przerwie wakacyjnej (po najważniejszych zawodach w roku – Letnich Mistrzostwach Polski, które jak wiele innych imprez sportowych, w tym roku się nie odbyły), odpoczywać od całorocznych żmudnych treningów-trenowali, aby chociaż trochę nadrobić stracony czas. 

Jedna z nielicznych szans na sprawdzenie obecnej formy nadarzyła się 22 sierpnia w Puławach. Na odkrytym 50 metrowym obiekcie wystartowało ośmioro pływaków zamojskiej Orki: Iza Naklicka, Krzysztof Charkot, Michał Kropornicki, Zuzanna Sioma, Katarzyna Szuper, Julia Bednarz, Klaudia Malec i Julia Malinoś. Trzy na końcu wymienione zawodniczki przebywają obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów właśnie w Puławach. 

W zawodach oprócz klubów z Lubelszczyzny wystartowali zawodnicy z: Championa Tomaszów Maz. Muszelki W-wa, Bałtyka Kołobrzeg, Sokoła Rzeszów, KU AZS Politechniki Łódzkiej, UKS Opocznianka, MKP Szczecin, Ikara Mielec, Juvenii Białystok, Juvenii Wrocław, Ochoty W-wa, Victorii Racibórz, Znicza Koszalin, MUKP Przyjazne Wody, KS Mako, MUKS Piętnastki Bydgoszcz, Neptuna Mońki, SMS Racibórz, Olimpii Świecie, Delfina Legionowo, Gryfa Dębica, Unii Oświęcim, Bielany W-wa, Olimpica Warka i Żabianki Gdańsk.

Najlepiej z całej ósemki wypadła Julia Bednarz, która nie miała sobie równej rywalki zarówno na dystansie 200 m stylem zmiennym jak i na 200 m stylem klasycznym. Na jednym i drugim dystansie przewaga zamojskiej pływaczki była tak ogromna, że mimo braku pomiaru elektronicznego, nie podlegała dyskusji. Bardzo dobry występ zanotowała również Zuzanna Sioma, która tym razem ścigała się stylem grzbietowym. Po bardzo zaciętej walce tak na 50 jak i na 200 m stylem grzbietowym wywalczyła srebrne medale. Różnice między nią a pierwszą zawodniczką były tak znikome, że przy pomiarze ręcznym niemal nie do wychwycenia, głos decydujący ma wtedy sędzia celowniczy. Zuzanna na obu dystansach odnotowała nawet minimalne ,,życiówki”. Medal srebrny na 200 m stylem zmiennym wywalczył najmłodszy w ekipie Krzysztof Charkot. Krzysiek (12 lat) jako jedyny z zamojskiej drużyny rywalizował w kategorii 12-13 lat, pozostali walczyli w kategorii 14 lat i starsi. Krzysiek ustanawiając swój rekord życiowy na tym dystansie, w pokonanym polu zostawił wielu starszych od siebie kolegów. Medal brązowy na 50 m stylem dowolnym wywalczyła jeszcze Julia Malinoś. 

Co prawda z uwagi na wakacyjną frekwencję i zaangażowanie w treningi, za wcześnie jeszcze na ocenę formy poszczególnych zawodników to weryfikacja nastąpi w tym roku bardzo wcześnie. Już w połowie września miejmy nadzieję, odbędą się zaległe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

[materiał nadesłany]

Poprzedni artykułMieszkaniec Zamościa odpowie za sprzedaż agregatu z podrobionym znakiem towarowym.
Następny artykułVI Rajd Pieszy im. kpł. Wincentego Sowy ps. VIS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments